Робърт Кийосаки, известен най-вече с бестселъра си за лични финанси „ Богат татко, беден татко“, обяви своите две нови инвестиции като примери за „безгранични“ стартиращи предприятия, които ще обсъди на конференция, организирана от неговия бизнес партньор Кен Макелрой.
Една от тези инвестиции е проект за литиева мина на стойност $5 милиарда, който Кийосаки инициира поради решаващата роля на лития в производството на електронни превозни средства.
Той описва лития като „нов благороден метал“, който е от съществено значение за батериите на електромобилите.
Кийосаки вярва, че литият помага за спасяването на планетата, оприличавайки своя стартъп на предложенията за „зелен нов курс“, насочени към борбата с изменението на климата.
Той основа това предприятие заедно с колегата си предприемач Марин Катуза. Литиевата мина се намира в Канада, а Кийосаки обясни, че подобен проект „прави инвеститорите по-богати и спасява планетата“.
Втората инвестиция на Кийосаки е проект за въглеродни кредити на стойност милиард долара, чиято цел е да спаси милиони дървета и да обогати земеделските производители в световен мащаб.
През второто тримесечие на 2025 г. Tesla зашемети инвеститорите с печалба от $1.2 милиарда, което е почти три пъти повече от нетната печалба за предходното тримесечие.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.