Изпълнителният директор на Ripple, Брад Гарлингхаус, направи смелa прогнозa за 2020 г. за приеманетo на криптовалутата.
В блог публикацията ‘Ripple Insights’ от този месец, Гарлингхаус изчисли, че от следващата година повече топ институции ще влязат в крипто индустрията.
Гарлингхаус прогнозира, че „половината от топ 20 най-големи банки в света активно ще притежават и търгуват с дигитални активи през 2020 година“.
Въпреки че това е възвишена цел, има едно скорошно доказателство в подкрепа на идеята, че банките се приближават до криптосферата. По-рано тази седмица, State Street, втората най-стара банка в САЩ, си партнира с крипто борсата Gemini. Финансовите институции вече могат да съхраняват своите Биткойн и на Gemini и да получават отчетна информация за тях от State Street. Докато State Street не държи и не търгува с флагманската криптовалута, това показва, че банката е готова да навлезе в индустрията.
Гарлингхаус каза още, че 2020 г. може да е годината на дигиталните валути на централните банки (CBDC). Споделяйки тези настроения, Итън Биърд, старши вицепрезидент на инвестиционното дружество на Ripple – Xpring, очаква поне еднo CBDC да стартира през следващата година.
Все повече страни започват да изследват идеята за изграждане на собствени дигитални активи. Китай е водещ в това отношение и вероятно първи ще издаде централизиран дигитален ренмиби (юан).
Южна Корея също предприема подобни ходове. KT, най-голямата телекомуникационна компания в Южна Корея, ще пусне своята дигитална валута, базирана на блокчейн, по-късно този месец в град Бусан. И да не говорим за Европейската централна банка, Маршаловите острови, Иран и Русия.
Централните банки, които пускат своя собствена дигитална валута, неизбежно ще повлияят на случая на първично използване на фирмата. Правителствата, създаващи дигитални валути, ще улеснят значително прехвърлянето на пари между банките и евентуално и през границите – каквато е и цялата визия на Ripple.
Гарлингхаус дори засегна тази тема, че монетите без истински случай на употреба може да не траят дълго.
Той каза: „Светът не се нуждае от 2000+ дигитални активи. Въпреки че не мисля, че ще има една монета, която да управлява всички тях, ясно е, че ако актив няма доказан случай на употреба извън спекулациите, той няма да оцелее.“
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.