Ripple официално получи пълно регулаторно одобрение от Органа за финансови услуги на Дубай (DFSA), което предоставя възможност да предлага трансгранични платежни услуги, базирани на крипто, в ОАЕ.
Компанията потвърди на 13 март, че е получила лиценза на DFSA, който позволява извършването на операции в рамките на Международния финансов център на Дубай (DIFC) – специална икономическа зона с независими данъчни и регулаторни политики.
Този важен етап следва първоначалното одобрение, предоставено близо шест месеца по-рано, тъй като Ripple работи за получаване на пълно разрешение за разширяване на инфраструктурата си за дигитални активи в региона.
С наличието на лиценза компанията вече може да предоставя платежни решения, задвижвани от блокчейн, на финансови институции в ОАЕ, обслужвайки бизнеса, който търси партньори за интегриране на дигиталните активи в реални финансови операции. Компанията изтъкна нарастващото търсене на подобни услуги в региона, особено както от страна на крипто-фокусирани компании, така и от страна на традиционните банки.
Главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус похвали активната позиция на ОАЕ по отношение на технологиите и дигиталните активи, като я определи като идеален център за иновации. Той подчерта, че индустрията навлиза в период на бързо разрастване, подхранван от регулаторната яснота и нарастващия институционален интерес в световен мащаб.
Одобрението също така бележи, че Ripple е първият доставчик на блокчейн плащания, който има разрешение да оперира в DIFC. Главният изпълнителен директор на DIFC Ариф Амири приветства нарастващото присъствие на компанията, подчертавайки, че лицензът дава възможност на Ripple да се възползва от възможностите както в ОАЕ, така и в по-широкия регион на Близкия изток и Северна Африка.
На скорошната крипто среща на върха в Белия дом, Сергей Назаров, съосновател на Chainlink, сподели наблюдения за променящата се позиция на администрацията на САЩ относно криптовалутите.
Кати Ууд от ARK Invest твърди, че назряват икономически проблеми, дори ако правителството на САЩ все още не го вижда.
Според последното проучване на Фед, проведено от CNBC, пазарите на акциите и дигиталните активи продължават да се понижават, тъй като опасенията за потенциална рецесия нарастват.
Нарастващата икономическа несигурност тласка инвеститорите и централните банки към златото, като страховете от отслабването на щатския долар стимулират търсенето на благородния метал, според Даан Струйвен, съръководител на отдела за глобални проучвания на суровините в Goldman Sachs.