Главният изпълнителен директор на Ripple (XRP) Брад Гарлингхаус сподели цена на участието на компанията в съдебното дело с Комисията по ценните книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
В неотдавнашно интервю Гарлингхаус заяви, че Ripple ще похарчи повече от $100 милиона за правни разходи до момента на разрешаване на съдебния спор.
„Фактите и законът са на наша страна… Когато всичко това приключи, ще сме похарчили над $100 милиона за правни разходи в борбата със SEC… Тази борба не е само за Ripple, а за цялата индустрия„, каза Гарлингхаус на Consensus 2022 в Остин, Тексас, на 15 юли.
Според главния изпълнителен директор на Ripple астрономическите разходи, свързани с воденето на съдебна борба със SEC, винаги са работили в полза на регулатора на ценни книжа.
Според Гарлингхаус SEC разчита на факта, че по-голямата част от предприятията, свързани с криптовалути, не разполагат с финансовите ресурси, необходими за подаване на съдебно оспорване срещу агенцията. В резултат на това упорито сплашва тези компании, за да приемат споразумение, отбеляза той.
„Динамиката там е, че SEC сплашва компаниите, за да ги принуди да сключат споразумение, защото те не могат да си позволят да се борят„, каза Гарлингхаус в интервюто.
Главният изпълнителен директор на Ripple също така предостави някои прозрения за това защо компанията е решила да води дело, а не да се съгласи на споразумение, което повечето компании за криптовалути биха направили в тази ситуация. Според Гарлингхаус продължаващата правна борба е от решаващо значение за сектора на криптовалутите като цяло, а не само конкретно за Ripple.
Ripple е взела решението да се обърне към съда, за да принуди комисията да осигури регулаторна яснота за развиващия се сектор.
Той обсъжда стратегията на Комисията по ценни книжа и фондови борси за регулиране на нововъзникващия сектор, който е подложен на голям контрол през последните години. Гарлингхаус прави препратка към лекцията, изнесена от Бил Хинман през 2018 г., в която той казва, че Етериум (ETH) не е ценна книга.
Той подчерта, че по това време хората от бизнеса са смятали, че регулаторната сигурност за криптовалутите в крайна сметка ще бъде осигурена от SEC. Въпреки това, откакто речта е била произнесена преди четири години, не е имало допълнително законодателство, което да е по-конкретно за бизнеса.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: BitMEX разкрива кога може да свърши мечият пазар на Биткойн (BTC)
„Сегашният председател на SEC Гари Генслер връща назад изявлението [на Хинман] около ETH. Той беше попитан директно дали ETH е ценна книга и не пожела да отговори на въпроса„, добави Гарлингхаус.
Настоящата правна борба между SEC и Ripple до голяма степен се счита за най-голямото дело, което някога се е водило в пространството на криптовалутите.
Ако Ripple надделее в това дело, SEC ще бъде принудена да предостави по-прозрачни насоки за бизнеса с криптовалути.
Въпреки това, в случай че Ripple не успее в своя съдебен иск, SEC най-вероятно ще продължи с репресиите си срещу фирмите за криптовалути, принуждавайки тези фирми да търсят споразумение, вместо да участват в съдебна битка.
Известен пазарен експерт изрази опасения, че световната икономика може би все още се намира в разгара на „балон на всичко“, който притежава значителен потенциал за растеж.
Биткойн и други алткойни отбелязаха значителен спад на южнокорейските борси, предизвикан от обявеното от правителството военно положение.
Европейската централна банка (ЕЦБ) наскоро сподели актуална информация за разработването на цифровото евро, отбелязвайки ключов етап в текущата подготвителна фаза.
Доналд Тръмп се готви да разкрие кандидата си за следващ ръководител на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC), изпълнявайки обещанието си от предизборната кампания да преразгледа ръководството на агенцията.