Вицепрезидентът на Ripple за стратегическите сметки на Eвропейския съюз твърди, че компанията сега е насочена към Китай и огромното и население за своят пакет от решения за трансгранични плащания.
Джереми Лайт каза следното пред CNBC:
Китай определено има интерес. Определено е цел. Китай определено е страна и регион, представляващ интерес.
Въпреки че Китай е голям застъпник на блокчейн технологията, страната забрани търговията на вътрешния пазар, затвори местните борси за търговия на криптовалути и забрани ICO проектите.
Целта на Ripple е интегриране на тяхната криптовалута – XRP, въпреки наложените забрани.
Ripple ще трябва да се насочи към банките и финансовите институции в Китай, за да успее да интегрира своята технология. Компанията вече планира да захранва международните плащания между Китай, Европа и САЩ чрез скорошно партньорство с LianLian (финансова институция базирана в Хонг-Конг). Все още не е ясно дали LianLian е започнал да използва технологията на Ripple.
Повече от 100 компании са се регистрирали в мрежата на банките и платформите на Ripple. Повечето от тях са насочени към използването на xCurrent на Ripple, което е предназначено да урежда плащанията в световен мащаб без непременно да използва XRP .
Неотдавнашните ценови действия на Solana привлякоха вниманието на анализаторите, като се появиха признаци, че дигиталният актив може да се подготвя за по-голямо движение – ако успее да преодолее препятствие.
Cardano (ADA) възвърна инерцията си след кратко затишие, като криптовалутата премина нивото от $0.70 поради нарастващия ентусиазъм около последните ѝ технологични разработки.
Въпреки че се сблъска с неотдавнашна заплаха за сигурността, TRX успя да задържи инерция, подкрепен от нов ъпгрейд на мрежата, който привлече вниманието на инвеститорите.
Ранен инвеститор в Етериум, който се присъедини към ICO през 2015 г., се раздели с голяма част от своите активи, което предизвика нова дискусия за краткосрочната ценова траектория на ETH.