Ripple погледна отблизо на нова, насочена към XRP платформа, предназначена да даде на притежателите на третата по големина криптовалута уникален начин да държат и харчат своя актив.
Платформата, наречена Xumm, е от подкрепена от XRP L Labs и в момента е в бета версия както в App Store, така и в Google Play.
Според ръководителя на Ripple за връзки с разработчиците Уорън Пол Андерсън, Xumm е много повече от типичния крипто портфейл.
„На пръв поглед Xumm може да изглежда като обикновен крипто портфейл за XRP. Но за по-набитото око, Xumm предоставя множество функции и функционалност, които я правят мощна платформа за хиляди нейни отделни потребители ‘да бъдат своя собствена банка’.“
XRPL Labs казват, че крайната цел за Xumm е да даде на хората начин да пестят и харчат долари, евро, XRP и други валути без нужда от помощ от финансова институция.
Според Андерсън, той също ще се възползва от децентрализирания протокол за обмен, който е вграден в XRP леджъра.
Xumm се възползва от силата на децентрализираната борса на XRP Ledger, като позволява на потребителите да добавят други валути, включително фиат, като щатски долари и евро. В счетоводната книга на XRP те се наричат „емитирани валути“, които представляват стойност, притежавана от други субекти извън XRP леджъра.
Финансово издадените фиатни валути на децентрализираната борса на XRP Ledger са подобни на стабилни монети, като Tether (USDT), на други централизирани борси, които придобиха значителнa популярност през последните няколко години, съхраняват и имат достъп до ключовете на техните крипто активи.
Xumm е в бета версия от края на март и няма категорична дата на официалното пускане.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.