Ripple твърдят, че стартират своя продукт, който е базиран на XRP, за трансгранични плащания по целия свят през 2020 г.
В последният си отчет за пазара на XRP, от компанията за брутни сетълменти в реално време казват, че ще добавят още коридори в следните региони през тази година за своя On-Demand Liquidity (ODL):
Азиатско-тихоокеанския регион
Европа
Близкия Изток
Африка
Латинска Америка
Към днешна дата решението за ликвидност на Ripple захранва коридорите за плащане между САЩ, Мексико и Филипините и обслужва повече от две дузини компании, включително goLance, Viamericas, MoneyGram, Interbank Peru и FlashFX.
То бе стартирано в края на 2018 г. През цялата 2019 г. обемът на ODL нараства с 550%, като броят на транзакциите също отчита скок от близо 300% през последното тримесечие.
Ripple споделят, че ODL има потенциал да даде на банките и предприятията нов начин за освобождаване на капитал. Вместо да поддържат предварително финансирани банкови сметки в различни страни, за да улеснят бързите местни плащания, банките и финансовите институции могат да използват скоростта на XRP, като уреждат транзакциите за три секунди, като същевременно осигуряват на клиентите до 60% спестявания.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.