Ripple вече е един от най-разривните стартъпи, които съществуват, според ново ревю от една от топ финансовите агенции в САЩ.
Крипто-фокусираната компания за плащания държи 28-ото място в новия списък на Disbitor 50 на CNBC. CNBC казват, че компаниите от списъка им са събрали колективно над $74 милиарда и продължават да нарастват, въпреки световния икономически спад.
„[Тези компании] са готови да излязат от пандемията от коронавирус с технологични платформи, които имат силата да доминират.
Стартиращите компании, съставящи списъка с разрушители през 2020 г., са в епицентъра на свят, който се променя по невъобразими досега начини, превръщайки идеите в киберсигурността, образованието, ИТ, свързани с здравеопазването, логистиката / доставката, финтех и селското стопанство в нова вълна от бизнеси за милиарди долари.“
CNBC прегледа повече от 1000 стартиращи компании, стесни списъка си до по-малко от 200 и след това анализира кои компании се представят добре в средата на пандемията от коронавирус, за да определи окончателните си 50.
Когато оценява базираният в Сан Франциско технологичен стартъп Ripple, агенцията подчертава използването на крипто актива XRP за захранване на незабавни и рентабилни парични преводи.
„Дигиталните активи и блокчейн технологията имат потенциал да окажат огромно влияние върху трансграничните плащания – MoneyGram и Ripple са пример за това.“
Популярното приложение за търговия Robinhood, което позволява на потребителите да купуват и продават акции, както и криптовалути, се нарежда на 46-о място в списъка на подривни компании.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.