Ripple вече е един от най-разривните стартъпи, които съществуват, според ново ревю от една от топ финансовите агенции в САЩ.
Крипто-фокусираната компания за плащания държи 28-ото място в новия списък на Disbitor 50 на CNBC. CNBC казват, че компаниите от списъка им са събрали колективно над $74 милиарда и продължават да нарастват, въпреки световния икономически спад.
„[Тези компании] са готови да излязат от пандемията от коронавирус с технологични платформи, които имат силата да доминират.
Стартиращите компании, съставящи списъка с разрушители през 2020 г., са в епицентъра на свят, който се променя по невъобразими досега начини, превръщайки идеите в киберсигурността, образованието, ИТ, свързани с здравеопазването, логистиката / доставката, финтех и селското стопанство в нова вълна от бизнеси за милиарди долари.“
CNBC прегледа повече от 1000 стартиращи компании, стесни списъка си до по-малко от 200 и след това анализира кои компании се представят добре в средата на пандемията от коронавирус, за да определи окончателните си 50.
Когато оценява базираният в Сан Франциско технологичен стартъп Ripple, агенцията подчертава използването на крипто актива XRP за захранване на незабавни и рентабилни парични преводи.
„Дигиталните активи и блокчейн технологията имат потенциал да окажат огромно влияние върху трансграничните плащания – MoneyGram и Ripple са пример за това.“
Популярното приложение за търговия Robinhood, което позволява на потребителите да купуват и продават акции, както и криптовалути, се нарежда на 46-о място в списъка на подривни компании.
Последните дни на юли могат да донесат критични събития, които да променят настроенията на инвеститорите и да повлияят на следващия етап от развитието на крипто пазара.
Тайлър Уинкълвос, съосновател на крипто борсата Gemini, обвини JPMorgan, че отмъщава на платформата, като замразява усилията ѝ да възстанови банковите услуги.
Известният автор и финансов преподавател Робърт Кийосаки предупреждава обикновените инвеститори, които разчитат твърде много на борсово търгуваните фондове (ETF).
Според главния оперативен директор на Bitwise Мат Хуган класическият четиригодишен цикъл на крипто пазара, дълъг период от време, задвижван от пониженията на цената на Биткойн и поведението на инвеститорите, губи значението си.