Майнинг компанията Riot Platforms е произвела 740 BTC през януари, което е с 12.3% повече спрямо декември 2022 г. и с 62% повече спрямо предходната година, съобщиха от компанията в понеделник.
Все пак компанията, известна преди като Riot Blockchain, претърпя спад на капацитета на хеширащата мощност, предизвикан от неотдавнашните щети по сгради F и G на базираното в Тексас съоръжение в Рокдейл, причинени от тежките зимни условия.
„И в двете сгради текат ремонти„, заяви главният изпълнителен директор на Riot Джейсън Лес.
…и ние успешно възстановихме сграда F, което представлява 0.6 EH/s от засегнатия капацитет на хешираща мощност.
В резултат на повредата се очаква предварително обявената цел на RIOT за хешираща мощност от 12.5 екзахаша в секунда за първото тримесечие на 2023 г. да бъде отложена.
Тя очаква да разполага с общо 83,808 пуснати в експлоатация копачки (което изключва 17,040 устройства, които понастоящем са офлайн в сграда G) с капацитет на хешираща мощност от приблизително 9.4 EH/s. Това е по-малко в сравнение с 9.9 EH/s, оценени през предходния месец.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Предстои голям обрат, твърди анализатор
Към 31 януари RIOT разполага с общо 82,656 устройства за копаене на криптовалути с капацитет на хеширащата мощност от 9.3 EH/s като е държала около ~6,978 самостоятелно добити BTC.
През месеца миньорът също така продаде 700 биткойна, генерирайки нетни постъпления от около $13.7 милиона.
Освен това, миналата седмица (1 февруари) главният търговски директор на Riot Platforms напусна компанията.
Трейдърът ветеран Питър Бранд отново разпали дискусията около дългосрочната параболична траектория на Биткойн, като сподели актуализирана версия на това, което сега нарича „Биткойн банан“.
Биткойн отново отразява глобалните тенденции в областта на ликвидността – и това може да има сериозни последици през следващите дни.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.
Анализаторите на Citigroup твърдят, че ключът към бъдещето на Биткойн не са циклите на добив или халвинга, а притокът на ETF-ите.