Riot Platforms Inc. и Bitfarms финализираха споразумение след продължителни и оспорвани преговори относно предишния опит на Riot да придобие Bitfarms.
Това споразумение предшества извънредното събрание на акционерите на Bitfarms, насрочено за 6 ноември. След новината цените на акциите и на двете компании се повишиха, тъй като пазарните наблюдатели очакват потенциални движения на свързаните с тях акции.
На 23 септември двете дружества направиха съвместно изявление, в което обявиха своето споразумение, което има за цел да рационализира продължителните усилия на Riot за придобиване. В сделката са включени ключови промени в Управителния съвет на Bitfarms, които и двете компании разглеждат като важна стъпка напред.
Като част от това споразумение членът на борда на Bitfarms Андрес Финкиелщайн подаде оставка, а на негово място бе назначена Ейми Фридман, заедно с функциите ѝ в други комитети. Освен това Riot ще оттегли предишната си заявка и ще преустанови усилията си до годишните събрания на Bitfarms през 2026 г. Riot си запазва опцията да придобие до 15% от акциите на Bitfarms.
По време на предстоящото извънредно събрание акционерите ще гласуват за разширяване на Управителния съвет от петима на шестима членове, за избор на независим директор на новата позиция и за одобряване на плана за правата на акционерите, създаден на 24 юли 2024 г. Riot се съгласи да подкрепи тези инициативи.
Напрегнатата ситуация с придобиването доведе до поредица от спорове между двете компании. Първоначално Riot предложи оферта на стойност $950 милиона за Bitfarms и се опита да придобие контрол чрез закупуване на акции, но от Bitfarms отхвърлиха тази оферта, позовавайки се на неконструктивното участие на Riot.
Според източниците Bitfarms планира да придобие Stronghold Digital Mining в сделка на стойност $164 милиона. Към момента акциите на двете компании са се повишили след новината за споразумението, като BITF към момента на писане на статията се търгува на цена от $2.05, отразявайки 2.5% ръст през последните 24 часа.
Тайван е на път да засили приемането на институционална криптовалута, тъй като регулаторните органи се подготвят да изпробват услуги за крипто попечителство чрез местни банки.
С цел да засили потребителското доверие на фона на нарастващия скептицизъм към централизираните финансови системи Wirex пусна в действие Wirex Pay – модулна блокчейн система, пригодена за безпроблемни платежни транзакции.
Mango DAO реши да не извършва плащане към Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) във връзка с нерегистрирани продажби на MNGO токени.
ARK Invest на Кати Ууд обогати портфолиото си, като придоби акции на Coinbase, което е сигнал за подновен фокус върху крипто борсата.