Британската компания за мобилно банкиране “Revolut” води преговори с инвеститорите за набиране на поне половин милиард долара догодина, съобщава “Reuters” на 12-ти ноември.
Според Reuters, компанията планира да набере средствата през следващата година, за да подхрани разширяването си и да наеме нов персонал. Стартъпът също ще разшири партньорството си с разплащателните компании “Visa” и “Mastercard”. Съоснователят и изпълнителен директор на фирмата, Николай Сторонски, каза следното:
Искаме да съберем най-малко 500 милиона долара в пряк собствен капитал и потенциално, може би на по-късен етап, до 1 милиард долара конвертируем (дълг).
Сторонски заяви, че Revolut се занимава с “мек” маркетинг с инвеститори и очаква да набере общата сума през следващите няколко месеца. Той добави, че фирмата също е в дискусии с фондове за растеж в късен етап и инвеститори от частният капиталов сектор (private equity), някои от които могат да отпуснат между 50 и 100 милиона долара.
Компанията за първи път обяви плановете си да разшири услугите си до Австралия, Бразилия, Русия, Япония, Нова Зеландия, Сингапур, САЩ и Канада на 30-ти септември.
Според доклада, Revolut стартира през 2015 г., и в момента има над 8 милиона клиенти. Сторонски обясни също, че компанията възнамерява да увеличи персонала си до 5,000 до края на 2020 г., от сегашните си 1,800 служители.
В момента фирмата търси технологични експерти, учени по данни, помощен персонал, регулаторни експерти и висши ръководители. Сторонски сподели:
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transpa ren t }
В момента бих казал, че 60 процента от времето ми е прекарано само в наемане на персонал.
Водещата крипто борса Coinbase (COIN) ще пусне на пазара в САЩ от 21 юли безсроюни фючърсни договори, като по този начин ще се превърне в една от първите регулирани организации, предлагащи продукт, който отразява до голяма степен популярните в световен мащаб офшорни безсрочни договори.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).
В знакова стъпка за стратегията на града в областта на дигиталните активи, GF Securities (Hong Kong) стана първата компания за ценни книжа в Хонконг, която емитира токенизирани ценни книжа изцяло на блокчейна чрез HashKey Chain.
Mastercard направи смела крачка към сливането на традиционните финанси с децентрализираните технологии, като въведе нова функция, която позволява на потребителите да конвертират фиатни пари в криптовалути директно чрез своята мрежа.