Revolut се стреми да се превърне в най-скъпия стартъп в Европа в размер на $40 милиарда, според Financial Times.
Източници разкриват, че финтех компанията си сътрудничи с Morgan Stanley, което има за цел да позволи на финтех компанията да продаде дялове за приблизително $500 милиона, включително акции на служители, за да достигнат тази оценка.
Това развитие следва неотдавнашната преоценка на инвеститорите, която определи стойността на Revolut на $25.7 милиарда, което е спад спрямо $33 милиарда за 2021г.
С постигането на целта, компанията ще надмине NatWest, Société Générale, Lakki Bank и ще се изравни с Lloyds Banking Group по пазарна капитализация.
Междувременно банковият лиценз на компанията, за който бе кандидатствано в Обединеното кралство преди три години, все още е застрашен.
Наскоро Revolut премести централата си в Kанари Уорф, Лондон и обяви планове да увеличи броя на служителите си с 40%.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Като забележителна стъпка за американските крипто трейдъри, Coinbase обяви старта на регулирани от CFTC безсрочни фючърси чрез Coinbase Financial Markets (CFM).
Western Union гледа към стабилните монети като към следващата граница в глобалните плащания, сигнализирайки за преминаване към дигиталните активи след приемането на закона GENIUS.
Според нов доклад на Financial Times JPMorgan се готви да задълбочи участието си в сферата на дигиталните активи, като предлага кредити, обезпечени с крипто, съобщава Financial Times.