Revolut се стреми да се превърне в най-скъпия стартъп в Европа в размер на $40 милиарда, според Financial Times.
Източници разкриват, че финтех компанията си сътрудничи с Morgan Stanley, което има за цел да позволи на финтех компанията да продаде дялове за приблизително $500 милиона, включително акции на служители, за да достигнат тази оценка.
Това развитие следва неотдавнашната преоценка на инвеститорите, която определи стойността на Revolut на $25.7 милиарда, което е спад спрямо $33 милиарда за 2021г.
С постигането на целта, компанията ще надмине NatWest, Société Générale, Lakki Bank и ще се изравни с Lloyds Banking Group по пазарна капитализация.
Междувременно банковият лиценз на компанията, за който бе кандидатствано в Обединеното кралство преди три години, все още е застрашен.
Наскоро Revolut премести централата си в Kанари Уорф, Лондон и обяви планове да увеличи броя на служителите си с 40%.
Представителката на парламента на Невада, Сузи Лий е подложена на проверка след нейната инвестиция в германската отбранителна компания Rheinmetall AG.
След последния ход на президента Тръмп за налагане на мащабни мита, тревожността на пазара се увеличава, а крипто-базираните платформи за прогнози сигнализират за нарастващо убеждение, че на хоризонта се задава рецесия в САЩ.
Антъни Помплиано се противопоставя категорично на неотдавнашния стремеж на Доналд Тръмп да отстрани председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, като предупреди, че подобен ход може да навреди на доверието във финансовата система на САЩ.
Беларус полага основите на дигитална версия на националната си валута, като пълното ѝ въвеждане се очаква в края на 2026 г.