Revolut се стреми да се превърне в най-скъпия стартъп в Европа в размер на $40 милиарда, според Financial Times.
Източници разкриват, че финтех компанията си сътрудничи с Morgan Stanley, което има за цел да позволи на финтех компанията да продаде дялове за приблизително $500 милиона, включително акции на служители, за да достигнат тази оценка.
Това развитие следва неотдавнашната преоценка на инвеститорите, която определи стойността на Revolut на $25.7 милиарда, което е спад спрямо $33 милиарда за 2021г.
С постигането на целта, компанията ще надмине NatWest, Société Générale, Lakki Bank и ще се изравни с Lloyds Banking Group по пазарна капитализация.
Междувременно банковият лиценз на компанията, за който бе кандидатствано в Обединеното кралство преди три години, все още е застрашен.
Наскоро Revolut премести централата си в Kанари Уорф, Лондон и обяви планове да увеличи броя на служителите си с 40%.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.