Британската финтех и банкова компания Revolut си партнира с Elrond, за да въведе в платформата си криптовалутата EGLD.
EGLD на Elrond ще бъде достъпна за над 20 милиона потребители на Revolut в над 30 държави – възможност, която главният изпълнителен директор на Elrond Бениамин Минку нарече „огромна“.
Този ход бележи залог на основната технология на блокчейнa, като се има предвид, че нейният токен се срина с около 90% от историческия си връх през ноември 2021 г. Общата му заключена стойност (TVL) също се срина през това време и сега възлиза на $157 милиона, според DefiLlama.
„Това е огромна стъпка напред в предоставянето на EGLD на голяма аудитория от хора“, каза Минку. „Листването е едно, но има и други неща, като например стейкинг и някои други функции.“
Elrond стартира своята основна мрежа през юли 2020 г., като използва свой собствен уникален алгоритъм за консенсусния механизъм за доказателство за залог (PoS), наречен SPoS (Secure Proof of Stake), за да поддържа своя блокчейн.
„Вярваме, че мрежата на Elrond ни позволява да се мащабираме динамично с търсенето на мрежата по начин, по който никоя друга мрежа не може да го направи на този етап“, каза Минку.
Децентрализираната борса и дигиталния портфейл Maiar на мрежата бяха премахнати от мрежата през юни 2022 г. след „подозрителна дейност„. Този инцидент доведе до спад на стойността на токена MEX на портфейла с над 90%.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC отново отлага решението за Биткойн ETF на VanEck
EGLD също пострада, като малко след инцидента се смъкна до $38. Цената му остава по-ниска от най-високата си стойност за всички времена, от около $540, отбелязана на 23 ноември 2021 г., като към момента на писане на статията се търгува за около $56.20.
Въпреки че все още няма значителни актуализации на екосистемата на мрежата, Минку заяви, че ще има какво да очакваме през следващите месеци. Най-конкретно през ноември – когато в Париж ще се проведе първата конференция на Elrond.
„Работим по няколко неща и с тази конференция хората ще добият представа за това, към какво наистина се насочва цялото това пространство и върху какво работим тихомълком от известно време насам“, каза Минку.
Минку каза, че напредвайки, той вижда, че Elrond се превръща в „следващия фундаментален слой за метавселената“.
„Смятам, че пейзажът на метавселената ще бъде абсолютно определящ за следващите десетилетия“, каза той. „Но без блокчейн метавселената наистина не може да съществува – така че това е посоката, към която много силно се стремим.“
Крипто пазарът продължава да се движи вертикално, без да се вижда импулс, но няколко актива – особено токените, свързани с изкуствения интелект – привличат вниманието, тъй като са в зона на свръхпокупка.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Беларус полага основите на дигитална версия на националната си валута, като пълното ѝ въвеждане се очаква в края на 2026 г.