Home

Регулаторът на ценни книжа в Индия готов да надзирава крипто пазарите

17.05.2024 23:00 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Регулаторът на ценни книжа в Индия готов да надзирава крипто пазарите

Индийският регулаторен орган за ценни книжа предложи на различни надзорни органи да наблюдават търговията с криптовалути, което показва потенциална промяна към разрешаване на частни виртуални активи в страната.

Това предложение на Съвета за ценни книжа и борси на Индия (SEBI) бележи отклонение от позицията на Резервната банка на Индия (РБИ), която разглежда частните дигитални валути като макроикономическа заплаха, според документи, разгледани от Reuters.

Позициите и на SEBI, и на РБИ са били представени на правителствен комитет, натоварен със задачата да разработи препоръки за политиката на Министерството на финансите. Гледната точка на SEBI, която не е била оповестена по-рано, контрастира с исторически строгия подход на Индия към криптовалутите. През 2018 г. РБИ забрани на банките и финансовите институции да се занимават с крипто транзакции – решение, което по-късно бе отменено от Върховния съд.

През 2021 г. индийското правителство изготви законопроект за забрана на частните криптовалути, въпреки че законопроектът не бе приет. По време на своето председателство на Г-20 през 2022 г. Индия се застъпи за глобална регулаторна рамка за тези активи.

Въпреки продължаващата подкрепа на RBI за забраната на стабилните монети, източници, запознати с дискусиите на комисията, посочиха, че докладът може да бъде финализиран до юни.

Препоръките на SEBI към правителствената група предполагат, че множество регулатори следва да наблюдават конкретни дейности, свързани с крипто, в рамките на своите юрисдикции, вместо да има един общ регулатор за дигиталните активи. SEBI предложи, че би могъл да регулира криптовалутите, категоризирани като ценни книжа, да контролира първичните предлагания на монети (ICO) и да издава лицензи за продукти, свързани с капиталовия пазар. Този подход е подобен на системата в САЩ, където Комисията по ценни книжа и борси наблюдава токените и крипто борсите, класифицирани като ценни книжа.

За криптоактивите, обезпечени с фиатни валути, SEBI предложи Резервната банка на Индия да действа като регулатор. Освен това Индийският орган за регулиране и развитие на застраховането (IRDAI) и Органът за регулиране и развитие на пенсионните фондове (PFRDA) биха могли да управляват съответно виртуални активи, свързани със застраховането и пенсиите. SEBI също така препоръча жалбите на инвеститорите в търговията с криптовалути да се разгледат съгласно индийския Закон за защита на потребителите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Coinbase постигна важна частична победа срещу SEC в съда

Coinbase постигна частична победа в правната си битка срещу Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), като потенциално получи достъп до важни документи, свързани с класифицирането на токените като ценни книжа от страна на агенцията.

07.09.2024 13:00 2мин. четене

Крипто компаниите в Обединеното кралство се сблъскват с проблеми при вземането на лиценз

Органът за финансов надзор на Обединеното кралство (FCA) регистрира само четири от 35-те компании, които кандидатстваха за крипто лицензиране през годината, приключваща на 31 март 2024 г., което означава, че на 87% е било отказано.

06.09.2024 15:30 2мин. четене

Крипто пазарът се готви за засилени регулации през септември

Джейк Червински, главен юрист във VariantFund, предположи, че в края на септември може да станем свидетели на засилени регулаторни действия в сектора на криптовалутите.

05.09.2024 19:00 1мин. четене

Южна Корея ограничава крипто борсите и затяга надзора

Службата за финансов надзор (FSS) на Южна Корея възнамерява да предприеме мерки срещу борсите за дигитални активи, фокусирайки се върху разкриването на незаконни или подозрителни дейности.

05.09.2024 7:30 1мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.