В Южна Корея развеждащите се двойки вече могат да си поделят крипто притежанията като част от разделянето на активите, потвърди адвокатска кантора, специализирана по правните въпроси в страната.
Южнокорейската адвокатска кантора IPG Legal уточни, че според местното законодателство при развод могат да се поделят както материални, така и нематериални активи, като например криптовалути. Позовавайки се на член 839-2 от Корейския граждански кодекс, компанията пояснява, че всяко богатство, натрупано по време на брака, включително дигитални активи, попада в обхвата на брачната собственост.
Решението на Върховния съд на Южна Корея от 2018 г. класифицира крипто като собственост, придавайки ѝ стойност на нематериален актив.
Това означава, че криптовалутите, придобити по време на брака, могат да бъдат поделени, а ако единият от съпрузите знае за крипто притежанията на другия, може да се започне съдебно разследване за определяне на стойността им. Проследяването на дигиталните активи често е по-просто от това на традиционните финансови активи поради прозрачността на блокчейн технологията, която записва постоянно всички транзакции. Инструментите за съдебна експертиза, заедно с банковите документи, също помагат за разкриването на скрити крипто активи.
В някои случаи, като например неотдавнашен развод в Ню Йорк, следователите са успели да проследят скрити притежания на Биткойн, след като единият от партньорите е открил, че съпругът му не е съобщил за 12 BTC, на стойност приблизително $500,000 , в недеклариран крипто портфейл.
С нарастващото интегриране на криптовалутите в световните финанси дигиталните активи стават все по-често срещани в бракоразводните споразумения по света.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.
Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.
Бо Хайнс, главен съветник на президента на САЩ по въпросите за дигиталните активи, счита, че предстоящото законодателство за стабилните монети може да изстреля пазара на дигитални активи до безпрецедентни висоти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.