Правните проблеми около Terraform Labs, компанията зад Terra (LUNA), се задълбочават.
Този път южнокорейските власти започнаха разследване на един от служителите на фирмата за предполагаемо присвояване на Биткойн.
Сеулската полиция посочи, че служителят е присвоил BTC лично от компанията през май миналата година, съобщи южнокорейското издание Chosun Biz на 7-ми юни.
Според официални лица не е установена връзка между заподозрения в присвояване и основателя на Terra До Куон, нито все още е разкрита въпросната сума в Биткойн.
Разследването е започнало, след като властите са получили разузнавателни доклади относно предполагаемата измама. Следователно полицията в Сеул поиска от борси, използвани при транзакциите с крипто активи, да замразят сметките на служителя.
Въпреки че Terraform Labs се впусна в прераждането на екосистемата чрез стартирането на LUNA 2.0, има натрупани опасения относно ролята на Куон в колапса. Прокуратурата в Сеул разследва обвинения в измама с участието на главния изпълнителен директор.
За да разкрият какво се е случило, прокурорите наскоро разпитаха служителите на Terraform Labs, участващи в първоначалното развитие на блокчейна. По-специално, източници, близки до въпроса, показват, че тези служители се били против пускането на UST заради възможни “колебания в стойността”.
Освен това разследването е съсредоточено върху определянето дали листването на UST следва правилните канали за листване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Бермуда е позиционирана да привлече крипто бизнеси поради ясна регулация
Куон наскоро беше на фокус по обвинения в пране на пари. Terraform Labs е изпрала $4.8 милиона чрез южнокорейска фиктивна компания. Твърди се, че компанията е разгърнала схема, включваща “консултантска фирма за блокчейн K”, базирана в Сеул.
Интересното е, че усилията на Куон да си възвърне доверието на пазара чрез LUNA 2.0 бяха посрещнати с възражения, като няколко известни крипто коментатори определиха този ход като друга потенциална измама.
Властите също разпалиха регулаторния дебат след срива на екосистемата.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.