Правните проблеми около Terraform Labs, компанията зад Terra (LUNA), се задълбочават.
Този път южнокорейските власти започнаха разследване на един от служителите на фирмата за предполагаемо присвояване на Биткойн.
Сеулската полиция посочи, че служителят е присвоил BTC лично от компанията през май миналата година, съобщи южнокорейското издание Chosun Biz на 7-ми юни.
Според официални лица не е установена връзка между заподозрения в присвояване и основателя на Terra До Куон, нито все още е разкрита въпросната сума в Биткойн.
Разследването е започнало, след като властите са получили разузнавателни доклади относно предполагаемата измама. Следователно полицията в Сеул поиска от борси, използвани при транзакциите с крипто активи, да замразят сметките на служителя.
Въпреки че Terraform Labs се впусна в прераждането на екосистемата чрез стартирането на LUNA 2.0, има натрупани опасения относно ролята на Куон в колапса. Прокуратурата в Сеул разследва обвинения в измама с участието на главния изпълнителен директор.
За да разкрият какво се е случило, прокурорите наскоро разпитаха служителите на Terraform Labs, участващи в първоначалното развитие на блокчейна. По-специално, източници, близки до въпроса, показват, че тези служители се били против пускането на UST заради възможни “колебания в стойността”.
Освен това разследването е съсредоточено върху определянето дали листването на UST следва правилните канали за листване.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Бермуда е позиционирана да привлече крипто бизнеси поради ясна регулация
Куон наскоро беше на фокус по обвинения в пране на пари. Terraform Labs е изпрала $4.8 милиона чрез южнокорейска фиктивна компания. Твърди се, че компанията е разгърнала схема, включваща “консултантска фирма за блокчейн K”, базирана в Сеул.
Интересното е, че усилията на Куон да си възвърне доверието на пазара чрез LUNA 2.0 бяха посрещнати с възражения, като няколко известни крипто коментатори определиха този ход като друга потенциална измама.
Властите също разпалиха регулаторния дебат след срива на екосистемата.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.