Thomson Reuters наскоро публикува съобщение, което разкрива интересни резултати от проучването на финансовите институции, планиращи да предоставят услуги за търговия с криптовалути.
Според съобщението в пресата, приблизително 20% от анкетираните компании заявяват, че биха могли да осигурят на клиентите си платформа за търговия с криптовалути „през следващите между 3 и 12 месеца“.
Около 70% от участващите в проучването заявяват, че обмислят интергрирането на търговия с криптовалути още през 2018 г.
Neill Penny, съпредседател на борсата в Thomson Reuters, призна, че:
Криптовалутите са все още сравнително малка част от пазара за търговия, но това проучване показва, че този сегмент от нишата започва да навлиза в основния поток на финансовите услуги. Това е огромна промяна спрямо миналата година.
Като цяло основана в Торонто, Канада, Thomson Reuters е голяма компания, която се занимава с финансова информация, чиито акции са регистрирани на Нюйоркската фондова борса (NYSE: TRI) и на фондовата борса в Торонто (TSX: TRI). Поради значително увеличение на заявките от клиенти, които искат да търгуват с криптовалути, особено през последните 6 месеца, традиционните финансови компании като Thomson Reuters трябваше да разпределят ресурси за развиване на платформи за търговия с криптовивалути за своите клиенти.
Майкъл Гу, ръководител на развитието на пазара за валутна търговия в Thomson Reuters, заяви, че възходът на пазара на криптовалутите вече е факт. Той добави, че услугата Cryptocurrency Real Times е за спомагане създаването на „ефикасна“ и „прозрачна“ търговска среда, която е от съществено значение за гарантиране на „стабилността на търговията с криптовалути“.
Базираната в Лондон компания LMAX Exchange Group, ще предлага и услуги за търговия с криптовалути на своите клиенти. Компанията разработва регулирана платформа за търговия с дигитални активи за институционални инвеститори, които все още не са направили значителни инвестиции в тези валути.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.