Home

Рансъмуер групировка не успя да осъществи атака срещу 30 американски фирми

28.06.2020 21:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Рансъмуер групировка не успя да осъществи атака срещу 30 американски фирми

Фирмата за киберсигурност Symantec блокира атака за откуп от страна на група, известна с това, че изисква плащане в Биткойн (BTC), насочена към 30 американски фирми и Fortune 500 компании.

В съобщението, публикувано от фирмата за киберсигурност, се твърди, че Evil Group, групата на злонамерения софтуер зад атаките, е насочена към ИТ инфраструктурите на фирмите. Все пак, компаниите бяха сигнализирани навреме, за да предотвратят внедряването на рансъмуера. Групата използвала рансъмуера WastedLocker и успяла да пробие сигурността на мрежите на жертвите и безуспешно се опитала да положи основите за организиране на атаките.

Групата иска плащания за милиони долари

Наскоро бе съобщено за проучване, направено от фирмата за киберсигурност Fox-IT, подразделение на NCC Group, в което се предупреждава за завръщането на киберпрестъпните дейности на Evil Group, след кратък период на бездействие.

Бандата е добре известна с това, че кара жертвите си да плащат откупи за милиони долари в криптовалути като Биткойн. Има съобщения, че групата е поискала общо 10 милиона долара от неизвестен брой американски компании, които наскоро бяха нападнати.

Един от аналитичните екипи на Symantec за първи път откри ранните етапи на атаките на WastedLocker, като разчита на усъвършенстваното машинно обучение, за да открива модели на дейност, свързани със скорошни насочени атаки.

Evil Group таргетира 31 компании в атаката, като една от фирмите е американско дъщерно дружество на задгранична мултинационална компания.

Най-засегнат сектор

Symantec не идентифицира намерените жертви, но в доклада на фирмата за киберсигурност се твърди, че производственият сектор е най-засегнат, тъй като бандата е насочена към пет организации, свързани с тази индустрия.

Според Symantec, ако нападателите не са били прекъснати, „успешните атаки биха могли да доведат до щети за милиони, спиране на работата и възможен домино ефект върху веригите на доставки“.

Преди това Evil Group спря дейността си до януари 2020 г. заради обвинителния акт на предполагаеми членове Игор Олегович Турашев и Максим Викторович Якубец.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

САЩ разкри руска схема за пране на пари от криптовалути с цел заобикаляне на санкциите

Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC) към Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на няколко физически и юридически лица, свързани с руска операция за пране на пари, която е използвала Tether (USDT) и други криптовалути за незаконни транзакции.

08.12.2024 20:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Основателите на голяма крипто Понци схема са осъдени на затвор за измама на инвеститори

Дейвид Бренд и Густаво Родригес, вдъхновителите на крипто Понци схемата IcomTech, бяха осъдени съответно на 10 и 8 години затвор.

05.12.2024 21:00 1 мин. четене Kosta Gushterov

Основателят на Celsius официално се призна за виновен

Алекс Машински, съосновател на Celsius Network, е признал обвиненията си в измама, свързани с ролята му за фалита на компанията.

04.12.2024 9:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Японска крипто борса прекратява дейността си след хак за $320 милиона

Японска крипто борса прекратява дейността си, след като не успя да се възстанови от хакерската атака през май, при която бяха откраднати над $320 милиона в Биткойн.

02.12.2024 11:32 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.