Южна Корея поиска от крипто борсите да се съобразят с нови регулаторни искания. Ако борсите завършат процеса до юни, първата регулирана борса в страната може да стартира близо до началото на Q3 2021.
Южната Корея ще види първата си регулирана борса за криптовалути през третото тримесечие на 2021 г., според местната медия Yonhap News. Изданието посочва, че финансовите регулатори имат планове да „реорганизират“ пазара с пускането на борсата, която може да стартира веднага през август или септември.
Докладът също така споменава, че доставчиците на услуги за виртуални активи трябва да подадат доклад до регулаторния орган на страната, Агенцията за анализ на финансовата информация (FIU) на Комисията по финансови услуги, до 24-ти септември. Този ход е огромна стъпка напред за страната, която започна предприемане на мащабни действия за пазара на криптовалути.
Решението за стартиране на регулирана борса за криптовалути придружава забраната на монети за поверителност, усилията за данъчно облагане и тестовете на дигитална валута на централната банка (CBDC). Регулаторите също са помолили борсите да следват законите, в опит да защитят инвеститорите и да предотвратят финансирането на незаконни дейности.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Тези три алткойна дават сигнал за покупка – Майкъл ван де Поуп (видео)
Една от наложените заповеди е одобрението на ‘Information Management System protection'(ISMS). Двадесет доставчици на услуги за виртуални активи са получили това сертифициране от общо 60-те, които са идентифицирани. Това удостоверяване е признание за способността на борсата да предотвратява инциденти със сигурността, като хакове.
Друг основен спорен въпрос са инициативите „Опознай своя клиент (KYC)“ и „Борба с прането на пари (AML)“. Bitsum, Coinone, Kobit и Upbit са единствените четири крипто борси, които работят, използвайки сметки за депозит и теглене с потвърждение на истинско име. Тези борси трябва да подадат отчет до FIU, макар че никой не е направил досега.
Която и борса да спази всички тези искания, ще се превърне в първата напълно регулирана борса на южнокорейския пазар. Ако това бъде направено до юни, тогава първата борса може да бъде пусната още през август или септември.
Новата информация е поредният знак, че Южна Корея се стреми да осигури пълно регулиране. Националното събрание на страната внесе шест законопроекта, свързани с крипто, включително тези, свързани с издаването на крипто, отговорност за щети, причинени от хакерски атаки, данъчно облагане и други.
Повечето хора приветстват данъчния закон, въпреки че някои не са съгласни с подобни закони, които според тях трябва да бъдат наравно с фондовия пазар. Повечето хора обаче подкрепят данъчните закони.
Страната също така планира да тества CBDC, което би накарало още една голяма държава да обмисли CBDC. Банката на Корея обяви, че не планира непременно да пусне дигиталната валута, а по-скоро иска да тества функционалността и осъществимостта.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.