Новото изследване на BoC се фокусира върху протокол за доказателство за работа (PWP) за блокчейн технология, моделирайки поведението на "честен миньор" и "нечестен миньор".
Изследователите на канадската банка моделираха система, за да проверят дали цифровият леджър, подобно на блокчейн, е имунизиран срещу видовете измами, като двойното харчене, когато потребителите променят записите в книгата за собствена печалба.
Изследването гласи, че основното нововъведение в цифровият леджър, като блокчейн, е да направи потребителите в системата отговорни за сигурността на самата система. За блокчейн технологията, системата одобрява нови транзакции, когато всички потребители в системата одобрят актуализация.
Проучването установява, че ако един миньор контролира повече от половината от цялата изчислителна мощност, миньорът би могъл хипотетично да направи „51% атака“, където:
Потвържденията изостават на теория, губят силата си при контролирането на стимулите за двойно потребление. Нечестният миньор създава скорост на пристигане, която е по-голяма от тази на другите честни миньори комбинирана […] и по този начин винаги може да измами чрез двойно харчене.
Изследването обаче отбелязва, че за да се случи това от икономическа гледна точка, „нечестният миньор“ трябва да има „дълбоки джобове“ и да бъде „неутрален по отношение на риска“, като заключава:
Тези предположения са нереалистични и на практика потребителите имат малко икономически стимули, за да предприемат подобна атака, особено когато изчислителната инвестиция на други миньори е голяма.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.