Въпреки ограничения размер на извадката, констатациите подчертават повишаването на ценовия потенциал, ако Биткойн стане мейнстрийм и ще види милиони нови инвеститори.
Проучването разкри, че от почти 2,000 души само два процента от инвеститорите заявиха, че понастоящем притежават Биткойн. Под един процент заявиха, че възнамеряват да го купят в близкото бъдеще. Докато по-голямата част от инвеститорите заявиха, че са незаинтересовани от закупуването на крипто актива. Двадесет и шест процента признават, че са заинтригувани, но не достатъчно, че да купят скоро.
Въпреки това, хората могат да станат по-заинтересовани в инвестирането в цифровата валута, вместо да купуват Биткойн акции, тъй като това е по-неизвестна опция. Някои хора са станали милионери благодарение на инвестирането в определени компании, приемащи Биткойн в точното време, като например Microsoft Corporation, PayPal и Square. Последната продаде Биткойн на стойност 34 милиона долара само през тази година.
Gallup каза, че Биткойн се радва на възход след тазгодишната катастрофа, което кара някои хора да кажат, че неговият балон ще се спука, докато други твърдят, че неговата стойност ще се ускори, тъй като е почти неизбежно, че ще бъде приет от по-голям брой търговци.
Gallup установи, че Биткойн не успя да направи значителна стъпка с някоя от основните подгрупи на американските инвеститори. Само три процента от мъжете, един процент от жените, три процента от лицата на възраст от 18 до 49 години и един процент от тези на 50 и повече го притежават.
Изображение от Inked Pixels/Shutterstock.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?