Grand View Research публикува доклад за метавселената, в който се посочват някои оптимистични цифри за развлекателната вселена, с потенциален пазарен размер от $678.8 милиарда до 2030 г.
Данните от проучванe, публикуванo от Grand View Research, показват, че пазарът на метавселената може да се оценява на $678.8 милиарда до 2030 г. През 2021 г. тази цифра се оценява на $38.85 милиарда, а очакваният усложнен годишен темп на растеж (CAGR) през десетилетието е 39.4%.
Прозренията от доклада са в съответствие с мнението за метавселената в момента, като много вътрешни хора в индустрията вярват, че тя ще бъде ключова част от развлекателната индустрия в бъдеще. Докладът отбелязва, че еволюцията на дигиталния свят чрез интернет, заедно с растежа на AR, VR и MR, ще подпомогнат разширяването на метавселената.
Като конкретни примери Grand View Research посочва Fortnite, Roblox, Minecraft, както и децентрализираните проекти на Decentraland и The Sandbox. Всички те имат големи потребителски бази и са ангажирани, като активните месечни потребители надхвърлят общо 600 милиона.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Австралийски NFT стартъп си осигури финансиране в размер на $200 милиона
Фирмата отбеляза нарастващото търсене на дигитални активи и разшири възможностите за B2B и B2C като двигатели за пазара на метавселената. В него обаче се посочва, че кибератаките ще бъдат основен проблем, тъй като светът става все по-дигитален.
С толкова много утвърдени технологични фирми, като Meta и Microsoft, наливащи ресурси в развитието на метавселената, не би било изненадващо да видим реализацията на тези прогнози. Анализаторите рекламират пространството като огнище на развитие, тъй като компаниите се опитват да създадат нови начини за взаимодействие с феновете на големите франчайзи.
Например, Disney също навлиза в пространството и потенциално може да построи увеселителен парк в метавселената. Междувременно Microsoft закупи Activision Blizzard и вероятно ще обмисли използването на големия каталог на IP, за да увеличи предлагането си в сектора.
Изглежда обаче, че някои от новостите за NFT и метавселената избледняват. Данните на Google Trends от по-рано този месец показват, че интересът към пространството спада. Но това може скоро да се промени, ако компаниите за метавселени обявят нови разработки.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.
Coinbase постави ново начало в крипто пространството в САЩ, като стартира непрекъсната търговия с фючърси върху Биткойн и Етериум, превръщайки се в първата регулирана платформа в страната, която работи денонощно.
Фондацията Етериум започна 2025 г. с мащабна финансова инициатива, като през първото тримесечие отпусна $32.6 милиона под формата на безвъзмездни средства за подкрепа на проекти, които укрепват инфраструктурата, използваемостта и ангажираността на общността на блокчейна.