Главният прокурор от Нюйоркската прокуратура започна разследване на 13-те най-големи криптовалутни борси.
„Сега след като криптовалутите са във възход, потребителите в Ню Йорк и в цялата страна имат право на прозрачност и отчетност, когато инвестират парите си“ каза Шнайдерман в прессъобщение.
Американските и международните власти все повече изразяват загриженост относно необходимостта от засилване на надзора и регулациите, тъй като използването на виртуални валути се разраства бързо.
„Прекалено често потребителите не разполагат с основните факти, от които се нуждаят, за да оценят справедливостта, целостта и сигурността на тези търговски платформи. Инициативата ни за интегритет на виртуалните пазари се стреми да промени това, като насърчи отчетността и прозрачността на пазара на виртуални валути, които заслужават инвеститорите и потребителите“.
В допълнение към горепосочените борси, писмата отидоха и при други, включително bitFlyer, Binance, Gate.io и itBit.
Обменните бюра на криптовалути са мишена за регулаторите в световен мащаб, от Япония до Чили. Много от тях имат проблеми със затварянето на банковите си сметки, а собствениците са принудени да затворят операциите под законни заплахи на местните регулатори.
Това е меч с две остриета: от една страна е добре да се наложи обмен, за да се затегнат операциите и да се въведат високи стандарти, особено в контекста на сигурността и прозрачността. От друга страна, тези видове действия обикновено отразяват лошо пазара и цените на криптовалутите.
Разследването започва само ден, след като шефът на Международния валутен фонд (IMF) Кристин Лагард призова за безпристрастен подход към регулирането в пространството на криптовалутите.
Както винаги, никога не скучаеш във вселената на Биткойн!
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.