Лайткойн (LTC) преживя труден период, като през последните няколко месеца отбеляза значителен спад в пазарната си капитализация.
Въпреки това има признаци, показващи потенциална промяна към бичи траектория.
Подготвен ли е Litecoin за бичо рали?
По данни на CoinMarketCap цената на Лайткойн отразява ръст от малко над 2% в рамките на последните 24 часа, търгувайки се на цена от $89.5, притежавайки пазарна капитализация равна на $6.58 милиарда, нареждайки се на 20-то място по големина сред криптовалутите.
Въпреки преобладаващата меча тенденция, неотдавнашните анализи извадиха наяве едно значително развитие. Докладите сочат, че Лайткойн е успял да пробие над ключово ниво на съпротива и е преминал през успешна фаза на „ретест„.
По същество това показва, че след фазата на ретестване токенът може да инициира бичо рали. Ако този сценарий се осъществи, Лайткойн потенциално може да претърпи значителен ценови скок през следващите седмици.
Като се има предвид възможността за бичо рали, анализ на данните на Glassnode разкри спад в съотношението на мрежовата стойност към транзакциите (NVT) на Лайткойн.
Намаляването на този показател обикновено означава подценяване на актива, което предполага вероятност от поскъпване на LTC в близко бъдеще.
За да получим допълнителна яснота относно състоянието на Лайткойн, беше потърсена помощт от данните на Santiment. Анализът показа забележителен скок в социалния обем на Лайткойн на 21 март, което е сигнал за нарастване на популярността му.
Въпреки че претеглените настроения на актива отбелязаха скок през този период, последвалите данни показаха спад, което свидетелства за нарастване на мечите настроения около токена.
Освен това при преглед дневната графика на LTC, се вижда, че техническите индикатори подължават да демонстрират меча позиция.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.