Според доклад на JPMorgan през септември средната цена на Биткойн (BTC) и мрежовата скорост на добив леко са се повишили, докато дневните приходи от добив и брутните печалби са намалели за трети пореден месец.
Хашрейтът се е повишил с 2% спрямо август, достигайки 643 екзахаша в секунда (EH/s), което показва общата изчислителна мощност, използвана за добив и обработка на транзакции в PoW блокчейн.
От JPMorgan изчислиха, че през миналия месец миньорите са получили средно по $42,100 дневен приход от възнаграждение за EH/s, което бележи 6% спад спрямо предходния месец. Анализаторите Реджиналд Смит и Чарлз Пиърс отбелязаха, че дневната брутна печалба от блокчейн награди също е спаднала с 6% на месечна база до $16,100 на EH/s, отразявайки брутен марж от 38.4%, което е най-ниската стойност в последните рекорди.
Таксите за транзакциите останаха ниски, като съставляваха по-малко от 5% от блокчейн възнаграждението. Общата пазарна капитализация на 14-те миньори, регистрирани в САЩ и наблюдавани от банката, се е увеличил с 4%, достигайки $21 милиарда.
Hut 8 (HUT) поведе групата с ръст от 21%, докато CleanSpark (CLSK) отбеляза най-рязък спад от 13%. Освен това годишната волатилност на Биткойн намаля до 44%, в сравнение с 62% през август.
Снощи Биткойн за кратко се понижи под $59,000, но бързо отскочи и си върна критичното ниво от $61,000, демонстрирайки V-образно възстановяване.
Вчера Биткойн падна до $58,900, отбелязвайки триседмично дъно, на фона на положителният доклад за индекса на потребителските цени (CPI) в САЩ, който породи надежди за потенциално намаляване на лихвените проценти.
Тази седмица Биткойн Етериум преживяват ключов период за търговията с опции.
Известният търговец на суровини Питър Бранд предизвика доста различни настроения сред криптовалутната общност.