Home

Предупреждение за Cosmos след разкрития за компрометиран код от севернокорейски хакери

16.10.2024 17:00 2мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Предупреждение за Cosmos след разкрития за компрометиран код от севернокорейски хакери

Cosmos (ATOM) е изложен на риск поради потенциално вреден код, наследен от севернокорейски хакери, маскирани като разработчици.

Последните констатации свидетелстват, че модулът за ликвиден стейкинг (LSM) се нуждае от цялостна преоценка, за да бъдат защитени средствата на потребителите.

Разработването на LSM започна през 2021 г. под ръководството на Заки Манян и екипа на Iqlusion, финансирано от фондация Interchain (ICF). През август към проекта се присъединиха двама разработчици – Джун Кай и Саравут Санит, свързани със севернокорейски хакери. Тяхното участие останало незабелязано, докато ФБР не информирало Манян, въпреки че бил извършен одит.

Изминали са години, преди общността на Cosmos да получи пълна информация за уязвимостите в кода. Макар че голяма част от проблема според информацията е бил отстранен, експертите, включително съоснователят на проекта Джей Куон, смятат, че някои части на кода все още представляват риск. Манян твърди, че цялата кодова база е била пренаписана, но остава неясно защо.

Членовете на общността отбелязаха, че LSM все още разчита на потенциално злонамерен код, като съществени части са придобити от хакерите. Последната актуализация на LSM е била през февруари 2022 г., по време на участието на хакерите, а от септември 2023 г. той работи без одит.

Въпреки тези проблеми, Cosmos остава стабилна платформа, като по-голямата част от заключената стойност е в инициативи за ликвидни залози като Stride и Stafi, на обща стойност около $876,000. Макар да се стреми да бъде ключов играч в DeFi и Web3, Cosmos изпитва затруднения след пазарния спад през 2022 г.

Екосистемата е хост и на мрежи като Celestia (TIA) и Injective (INJ), с токени на стойност над $20 милиарда.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

SEC повдига обвинение срещу основателя на меме монетата Saitama Inu

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е завела дело срещу лице, участващо в разпространението и популяризирането на Saitama Inu (SAITAMA), според наскоро публикувана жалба.

16.10.2024 11:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Властите в Делхи разкриха крупна крипто измама с помощта на Binance

В рамките на мащабна операция полицията в Делхи, с помощта на Binance, конфискува над 100,000 USDT, свързани с измамна схема в Индия.

16.10.2024 10:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Разбита е схема за крипто измами в Хонконг

Властите в Хонконг разкриха група за измами, която е използвала „deepfake“ технологията, за да осъществи злоупотреба с криптовалути на стойност $43 милиона, в резултат на което са арестувани 27 души.

15.10.2024 22:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Защо крипто обмените, които не прилагат KYC практики се считат за по-рискови?

Рисковете, свързани с обмените, които не карат потребителите си да минават през процедури за опознаване на клиентите (KYC), могат да бъдат групирани в няколко категории.

15.10.2024 14:30 2мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.