Според експерти по сигурността севернокорейските хакери могат да насочат вниманието си към американските спот Биткойн борсово търгувани фондове (ETF).
Групата Lazarus, известна с крупни кражби на криптовалути, включително атаката на моста Ronin на стойност $625 милиона, може да се насочи към тези ETF-и поради сериозните финансови възнаграждения, които те предлагат.
Майкъл Пърл, вицепрезидент на отдела за GTM стратегии в Cyvers, разкри, че ФБР наскоро е предупредило за възможни опити за проникване от страна на севернокорейски хакери, чиято цел e кражба от ETF-ите. Тъй като американските спот Биткойн ETF-и държат общо $52.1 милиарда в BTC, тези фондове представляват привлекателна цел за киберпрестъпниците.
Пърл също така подчерта, че заплахата се разпростира не само върху доставчиците на спот борсово търгуваните фондове, но и върху свързаните с тях компании. Той подчерта спешната необходимост от справяне с уязвимостите в екосистемата на ETF, за да се предотвратят широкомащабни атаки, които биха могли да предизвикат по-строги регулации.
Неотдавнашната хакерска атака срещу WazirX на стойност $230 милиона повиши осведомеността на институциите относно киберсигурността в крипто сектора. Пърл отбеляза, че макар хакът да е струвал скъпо, той е подчертал необходимостта от засилени мерки за сигурност сред хедж фондовете и ETF емитентите. Сайвърс е открил предварително зловредния договор, отговорен за пробива в WazirX, което потенциално е предотвратило атаката.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.