Липсата на информация след предполагаемата частна среща на SEC с Ripple на 25 юли 2024 г. остави мнозина в недоумение и предизвика вълна от спекулации.
Крипто пространството в X (Twitter) изобилства от теории за причините за липсата на комуникация от страна на SEC.
Снимка, изтекла от крипто анализатора JackTheRippler, допринесе за интригата, предполагайки още една среща в офиса на SEC на 1 август, за да се обсъдят потенциални споразумения и средства за защита.
С наближаването на датата на срещата вълнението в общността на XRP рязко нарасна. Липсата на актуална информация от Комисията попари надеждите за бързо разрешаване на проточилия се правен спор, който продължава вече четвърта година.
Зачестилите търсения на „Ripple SEC“ в Google и разгорещените дискусии в Х държаха въпроса в центъра на вниманието. Ръководителите на компанията бяха активни, пускайки намеци и празнувайки годишнината от частичната съдебна победа от 2023 г.
Без официална дума от нито една от двете страни, несигурността надделява. Това доведе до лавина от медийни съобщения, предлагащи различни тълкувания, което създаде объркване сред XRP поддръжниците.
Продължаващото очакване на яснота се отразява не само на XRP общността, но и на по-широкия крипто пазар. На Биткойн конференцията говорителите изтъкнаха необходимостта от регулаторна яснота, подчертавайки как криптовалутата може да предизвика традиционните финансови институции.
Бездействието на Комисията по ценните книжа и фондовите борси подчерта критичната необходимост от ясни регулации в крипто пространството. Случаят с XRP продължава да осветлява предизвикателствата пред индустрията при справянето със сложната регулаторна среда.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.