Гласуването на ръководството за предложението на До Куон за рестартиране на блокчейна Terra и създаване на токени LUNA 2.0 премина.
Това ще доведе до създаването на нов блокчейн, който ще пуска токени пропорционално на засегнатите, след внезапния срив на алгоритмичната стабилна монета TerraUSD (UST).
Общо 65.5% от общите гласове подкрепиха предложението на Куон. Само 13.2% гласуваха “не с вето”. Малко над 20% от гласовете решиха да се въздържат.
След колапса на Terra, изпълнителният директор на Terraform Labs До Куон предложи стартирането на нова мрежа (първоначално описвайки я като форк, преди това да бъде коригирано от Terraform Labs). Новият блокчейн ще се нарича Terra, докато текущата версия на веригата ще бъде преименувана на Terra Classic.
Въз основа на подробностите, предоставени в предложението, Terra 2.0 се планира да бъде пусната в основната мрежа в петък. След това стартиране, токените LUNA 2.0 ще бъдат достъпни за търговия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн не е пари, твърди Кристалина Георгиева
Тези токени ще бъдат разпределени на съществуващите притежатели в мрежата в предварително определен процент. Много от токените ще подлежат на периоди на придобиване.
Освен това новият блокчейн Terra ще съществува без токена UST.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.
Докато крипто пазарите преминават през поредната седмица на нестабилност и променящо се настроение, трейдърите все повече насочват вниманието си към нововъзникващите алткойни и токени с висока динамика.
Нов етап в инвестиционните крипто продуктище бъде поставен тази сряда, когато REX Shares се готви да пусне първия в историята спот крипто борсово търгуван фонд (ETF), регистриран в САЩ, според съобщение на компанията, публикувано в X.
Нов доклад на CryptoQuant подчертава нарастващото разминаване между дългосрочните притежатели на Етериум и краткосрочните купувачи на Биткойн, като и на двата пазара се наблюдава значително акумулиране на активи на фона на нарастващото политическо и икономическо напрежение в САЩ.