Пионерското приложение за децентрализирано финансиране (DeFi) Celsius Network стартира предлагане на акции чрез Bnktothefuture.
Кампанията е събрала над 10,7 милиона долара от максимума от 15 милиона долара и е надминала минималната си инвестиционна цел от 10,5 милиона долара.
Досега са участвали тридесет и девет инвеститори, като 44 дни са останали от набирането на средства.
Минималната инвестиция в кръга за набиране на средства е $ 1,000. Кръгът е отворен както за САЩ, така и за международни инвеститори.
Като цяло, предложението включва 10% от дела на Celsius Network, който ще бъде разпределен под формата на акции клас А. Фирмата вече е отпуснала 5 милиона щатски долара в акции клас А на своя водещ инвеститор и 5 милиона долара за предпочитани акции А1.
Основателят и главен изпълнителен директор на Celsius, Алекс Машински, обсъди набирането на средства в Twitter, заявявайки следното:
Вие помогнахте да изградите брандове, като ги използвате, но ако искате да имате дял в тях, това беше възможно само за няколкото мега VC-та, които финансираха @Uber @Facebook @LinkedIn. Можете да ги купите само когато те имат IPO. @CelsiusNetwork отвори инвестиционния си кръг за вас.
На този етап обаче инвестирането в компания е много рисковано и достъпно само за избрана група от ранни инвеститори. Повечето проекти на този етап се провалят според Bnktothefuture и инвеститорите не са в състояние да продават акции, докато компанията не бъде публично изброена.
Компанията описва Celsius като платформа за лихви и кредити с 6,2 милиарда долара в заеми, 630 милиона долара в активи и повече от 106,000 активни портфейла.
Около 81% от потребителите на приложението са депозирали повече от веднъж, като типичният клиент прави 8,21 депозита средно. Celsius съобщава също, че 91% от работните дни са били положителни, което означава, че са обработени повече депозити, отколкото тегления.
През изминалата седмица общият размер на средствата, затворени в протоколите на DeFi, мина 1 милиард долара за първи път след ‘черния четвъртък’ от средата на март, според DeFiPulse.
Докато средствата, заключени в DeFi, надхвърлят 1 милиард долара от 7-ми до 9-ти юни, провалът на Биткойн да пробие $ 10,000 и последвалия срив на крипто пазарите доведе до намаляване на стойността на активите на DeFi под управление до приблизително 965 милиона долара.
Данните на DeFiPulse обаче не включват Celsius, тъй като мнозина го разглеждат като централизиран проект.
Редовната дейност на Салвадор по закупуване на Биткойн изглежда е спряла, като последната регистрирана покупка от портфейл на страната е от 17 февруари, според Arkham Intelligence.
Проучване на инвестиционната компания VanEck показва, че докато правителството на САЩ обсъжда потенциален резерв от Биткойн, 21 щата вече осъществяват планове за придобиване на BTC.
JPMorgan отчита, че институционалният интерес към фючърсите върху Биткойн и Етериум намалява, което оставя крипто пазара в уязвимо положение.
Microsoft представи най-новия си квантов пробив, но може ли той да представлява риск за инфраструктурата за сигурност на Биткойн?