Тази седмица парламентарната комисия по планиране и бюджет на Турция ще обсъди нов регламент, очертаващ правната рамка за криптовалутите.
С измененията на Закона за капиталовите пазари ще се даде правно определение на криптоактивите.
Съгласно този нов регламент доставчиците на услуги за криптоактиви трябва да получат разрешение от Съвета за капиталови пазари (СМК) за създаване и извършване на дейност. CMB ще има правомощия и по отношение на емитирането, продажбата и разпространението на криптоактиви.
Миналата седмица Абдуллах Гюлер предостави подробности за предложеното законодателство, което се състои от няколко члена.
Кънектикът официално се дистанцира от приема на дигитални активи като Биткойн от страна на правителството. На 30 юни губернаторът Нед Ламонт подписа закон 7082, който налага строги ограничения върху начина, по който щата и неговите агенции могат да работят с криптовалути.
Докато Сенатът на САЩ обсъжда мащабен пакет от мерки за съгласуване, наречен „Big, Beautiful Bill“, защитниците на крипто индустрията се обединяват в подкрепа на поправка, внесена от сенаторката Синтия Лумис, която има за цел да реформира остарелите и тежки данъчни правила за дигиталните активи.
Казахстан прави важна крачка към интегрирането на дигиталните активи в националната си финансова стратегия, като планира да създаде крипто резерв, управляван от държавата.
Bitvavo, най-голямата крипто борса в Европа, деноминирана в евро, официално получи MiCA лиценз от Нидерландската служба за финансови пазари (AFM), което позволява на компанията да оперира във всички 27 държави членки на Европейския съюз.