PeckShield съобщи за прехвърляне на Биткойн на стойност $13.7 милиона (237 BTC към онзи момент) от портфейл на правителството на САЩ, в който се съхраняват иззети BTC, на нов адрес.
До момента правоприлагащите органи на САЩ не са публикували официално изявление относно тази транзакция. През последните месеци правителството на Съединените щати съобщи, че е извършило няколко транзакции с BTC. Тези дейности са започнали, след като правителството е получило правомощията да управлява иззетите токени.
#PeckShieldAlert 237 $BTC (worth ~$13.7m) from a wallet related to US Government law enforcement seizures has been transferred to a new address bc1qvc…n257 pic.twitter.com/8sXFV7V9P5
— PeckShieldAlert (@PeckShieldAlert) July 4, 2024
Въпросните транзакции предизвикаха пазарни спекулации сред анализаторите, които смятат, че преместването на BTC на борсите може да окаже отрицателно въздействие върху цената на самата криптовалута.
Освен това на 26 юни правителството на САЩ прехвърли 3,940 BTC на стойност малко над $243 милиона към онзи момент, към Coinbase. Анализаторите от Arkham Intelligence и ончейн следователят Zachxbt проследиха тези транзакции, като отбелязаха, че BTC са били конфискувани от Банмит Синг, търговец на наркотици, който на 26 януари се призна за виновен по обвинения в заговор за участие в пране на пари и намерение за разпространение на контролирани вещества.
Понастоящем се знае, че правителството на САЩ притежава над 210,000 BTC на стойност $13 милиарда. Общността смята, че тези трансфери са част от усилията на американските правоприлагащи органи да намалят притежаваните от тях криптоактиви.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.