Парите играят решаваща роля в американската политика, като често определят политическите решения. Напоследък индустрията на криптовалутите получи значително внимание и подкрепа от Конгреса, въпреки опасенията за връзката ѝ с измамни дейности.
Камарата на представителите наскоро прие закон, насочен към намаляване на крипто регулациите – ход, който породи различни чувства, като се има предвид историята на индустрията с измами и незаконни дейности.
Представителят Шон Кастен изрази опасенията си относно последиците от подобни закони, като изтъкна документираното използване на криптовалути от незаконни групировки като трафиканти на наркотици и спонсори на тероризма.
Председателят на Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) Гари Генслер подчерта, че неуспехите и измамите в крипто индустрията не произтичат от липсата на регулации, а от играчи, които избират да не спазват съществуващите правила.
Въпреки опозицията в рамките на Демократическата партия, двупартийната подкрепа доведе до отмяната на някои регулации по отношение на крипто активите. Освен това приемането на Закона за финансовите иновации и технологии за 21-ви век (FIT21) в Камарата на представителите, с подкрепата както на демократите, така и на републиканците, бележи още една победа за крипто индустрията.
Съдбата на FIT21 в Сената остава несигурна, но ако бъде приет, законът ще предостави на крипто индустрията желаната от нея автономия от SEC, прехвърляйки надзора на Комисията за търговия със стокови фючърси.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.