Дългогодишното проучване на явлението ICO, наречено „Coin-Operated Capitalism“, започва с честна оценка на очакванията на инвеститорите в сравнение с реалността, като четиримата допринасящи професори откриват основни несъответствия в поведението на „значителен“ брой проекти.
Във встъпителните бележки те заявяват, че тяхното „разследване разкрива, че много международни организации не успяват дори да обещаят, че ще защитят инвеститорите от саморазпоредби на някой вътрешен човек. По-малко проекти все още проявяват такива договори в код“. Документът продължи,
„Изненадващо, в общество, което е известно, че вярва в силата на“ доверие без доверие“, изградено с внимателно разработен код, като значителна част от емитентите са запазили централизирания контрол чрез преди това неразкрит код, позволяващ промяна в управленските структури на организациите.
Bancor, които станаха известни с набирането на 153 млн. Долара за три часа през юли миналата година, видя, че хак за 12 млн. Долара този месец води до широко разпространена критика за децентрализация и справедливо управление.
В своя доклад професорите по право в универститета използват естонската финансова институция Polybius“ като пример за обещанията, направени в whitepaper-а срещу истинската прогресивна продажба.
Според документа, Polibius, който през юни 2017 г. е събрал 31 млн. Долара чрез ICO, е включил в неговия whitepaper няколко твърдения, които биха ни накарали да очакваме определени характеристики, пряко кодирани в токени или други интелигентни договори“
Отвъд съответствието с ERC-20 и наличието на модифицираща функция, ние не потвърдихме, че някоя от тези характеристики е налице, до голяма степен, защото кодовото управление на Polybius съществува в bytecode (машинният език на Етериум ). Без да харчи голяма сума пари, купувайки времето и ноу-хау на един много мотивиран и талантлив обратен инженер, един инвеститор ще бъде ограничен да разчита на народните обещания. </s tron g>
В същото време цифровите данни за крипто продължават да защитават ICO като легитимен модел за набиране на средства, дори да надделяват над ползите от по-традиционните средства.
През май изпълнителният директор на Binance, Чанпен Джао определи, че „събирането на пари чрез ICO е около 100 пъти по-лесно, отколкото чрез традиционните VC, ако не и повече.“
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.