“ Биткойн “ е финансов термин, за който американците са най-малко уверени в смисъла на думата, според The Knowledge Academy, доставчик на курсове за обучение, базирани в Обединеното Кралство, които проведоха проучване на 1135 американци за измерване на тяхното разбиране за финансовите термини.
Този „Биткойн“ би се наредил като най-слабо разбираемият термин, което не е изненадващо, предвид неговата новост в сравнение с другите финансови термини, включени в изследването.
Американците са по-малко сигурни за „индексов фонд“ (49% изразяват несигурност), „разпределение на активи“ (44%), „опции върху акции“ (43%), „дарение“ (42%), анюитет (41% (40%), „Roth IRA“ (39%), „взаимен фонд“ (39%), „ликвидност“ (37%), „амортизация“ (36%) и „премия“ (36%).
Ниското ниво на увереност за Биткойн е особено разбираемо, като се има предвид, че американците по принцип не успяват да схванат финансовите условия като цяло, сочи проучването.
Изследователите откриха, че терминът „спестовна сметка“ е термина, в който американците се чувстват най-уверени – 88%. Вторият най-уверен термин е „кредитен съюз“ – 76%, следван от „нетна стойност“ – 72%.
Ключовите два елемента на нетната стойност, обаче „активи“ и „пасиви“, всеки от тях получи само по 70% увереност.
Джоузеф Скот, говорител на The Knowledge Academy, заяви, че липсата на познания за финансовите термини ще подкопае способността на американците да вземат най-добрите решения за управление на имоти, инвестиции и спестявания.
Само 16% от американците демонстрират високо ниво на финансова грамотност според изследванията на Асоциацията за осигуряване и анюитет на учителите, която осигурява инвестиционни и застрахователни услуги за работещите в сферата на образованието, медицината, културата и научните изследвания.
Обаче друго изследване на YouGov Omnibus, проведено в края на август, установи, че близо 80% (79%) от американците са наясно с един вид криптовалута, а Биткойн води със 71% осведоменост. Огромното мнозинство от тези, които са наясно с Биткойн (87%) заявиха, че не са го използвали по никакъв начин.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.