“ Биткойн “ е финансов термин, за който американците са най-малко уверени в смисъла на думата, според The Knowledge Academy, доставчик на курсове за обучение, базирани в Обединеното Кралство, които проведоха проучване на 1135 американци за измерване на тяхното разбиране за финансовите термини.
Този „Биткойн“ би се наредил като най-слабо разбираемият термин, което не е изненадващо, предвид неговата новост в сравнение с другите финансови термини, включени в изследването.
Американците са по-малко сигурни за „индексов фонд“ (49% изразяват несигурност), „разпределение на активи“ (44%), „опции върху акции“ (43%), „дарение“ (42%), анюитет (41% (40%), „Roth IRA“ (39%), „взаимен фонд“ (39%), „ликвидност“ (37%), „амортизация“ (36%) и „премия“ (36%).
Ниското ниво на увереност за Биткойн е особено разбираемо, като се има предвид, че американците по принцип не успяват да схванат финансовите условия като цяло, сочи проучването.
Изследователите откриха, че терминът „спестовна сметка“ е термина, в който американците се чувстват най-уверени – 88%. Вторият най-уверен термин е „кредитен съюз“ – 76%, следван от „нетна стойност“ – 72%.
Ключовите два елемента на нетната стойност, обаче „активи“ и „пасиви“, всеки от тях получи само по 70% увереност.
Джоузеф Скот, говорител на The Knowledge Academy, заяви, че липсата на познания за финансовите термини ще подкопае способността на американците да вземат най-добрите решения за управление на имоти, инвестиции и спестявания.
Само 16% от американците демонстрират високо ниво на финансова грамотност според изследванията на Асоциацията за осигуряване и анюитет на учителите, която осигурява инвестиционни и застрахователни услуги за работещите в сферата на образованието, медицината, културата и научните изследвания.
Обаче друго изследване на YouGov Omnibus, проведено в края на август, установи, че близо 80% (79%) от американците са наясно с един вид криптовалута, а Биткойн води със 71% осведоменост. Огромното мнозинство от тези, които са наясно с Биткойн (87%) заявиха, че не са го използвали по никакъв начин.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.