Водещата фирма за блокчейн сигурност PeckShield заяви, че най-големият Етериум пазар на NFT, OpenSea, в момента се експлоатира поради уязвимостта във front-end кода на платформата.
Съобщава се, че потребител е успял да „открадне“ приблизително 347 ETH от платформата.
Един час преди обявлението на PeckShield, много потребители забелязаха, че е възможно да се купуват различни NFT от OpenSea на цени, посочени по-рано на платформата Rarible.
В момента адресът на експлоататора съдържа 347 ETH монети. Първата проследена транзакция идва от миксер за криптовалути. Средствата, получени от миксера, най-вероятно са били използвани за експлойта.
Въпреки че експлойтът не изисква никаква работа с хакване на back-end кода или блокчейна, потребителят просто използва дисбаланса между двете поръчки на различни платформи, за да спечели стойност, като купи NFT на значително по-ниска цена от изброената в OpenSea.
Процесът на експлоатация беше подобен на арбитражната търговия, при която професионалните спекуланти използват разликата в цената на актива на две различни борси, за да купуват на една платформа и да продават на друга с печалба.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Купуват ли големите инвеститори по време на спада?
Но в този случай това не би било възможно без първоначалната уязвимост във front-end структурата на OpenSea.
Докато NFT индустрията все още процъфтява, а друга част от крипто индустрията кърви, потребителите постоянно се сблъскват с проблеми, свързани с функционалността на платформите, които използват технологията.
Преди това NFT общността забеляза, че почти всеки може да получи проверена снимка на профила в Twitter, като „щракне с десния бутон“ и запази почти всеки NFT и след това го издаде като отделна колекция в OpenSea, без да купува действителния токен.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.