НАЧАЛО Крипто Крими

Потребител на Apple загуби $650,000 през MetaMask

20.04.2022 18:20 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Потребител на Apple загуби $650,000 през MetaMask

Тъй като пазарът на криптовалути и незаменими токени (NFT) се разраства, той става все по-привлекателна цел за хакери, които измислят нови и по-ефективни начини да се доберат до чужди активи, използвайки големи уязвимости в платформите.

В един от най-скорошните хакерски инциденти, експлоататорът е успя да открадне цялата колекция от криптовалути и NFT на човек на стойност над $650,000 от техния крипто портфейл MetaMask, както съобщи CNET на 18-ти април.

Няколко дни преди това жертвата, Доменик Явоконе, се наочи към Twitter, за да предаде какво точно се е случило:

Според Явоконе откраднатите активи включват Етериум (ETH) на стойност $160,000, Mutant Ape Yacht Club NFT на стойност около $80,000, както и $100,000 в ApeCoin (APE) и $250,000 в Tether (USDT).

Очевидно хакерите са използвали сложна техника за фишинг, за да получат достъп до iCloud акаунта на жертвата. Това обаче не обяснява как са получили достъп до MetaMask портфейла му, който изисква фраза от 12 думи, за да бъде достъпен. Явоконе не е записал тази начална фраза в нито един документ, съхраняван в iCloud.

Използване на архивиране на iCloud, за да се компроментира портфейла

За да предостави обяснение, експерт по сигурността с прякор Serpent каза, че iCloud автоматично съхранява файла със сийд фразата на портфейла на лицето, ако приложението MetaMask се използва на iPhone. С други думи, получаването на достъп до нечий iCloud акаунт автоматично ще предостави достъп до неговия файл със сийд фраза в такъв случай.

Според Serpent това ще се случи на много други потребители, като посъветва:

“Винаги използвайте студен портфейл, за да съхранявате вашите [активи]. Никога не давайте кодове за потвърждение на никого. Защитете информацията си, не давайте телефонния си номер или личния си имейл. Информацията за обаждащия се лесно се подправя. Компании като Apple никога няма да ви се обадят.”

Струва си да се отбележи, че студеният портфейл, наричан още хардуерен портфейл, е физическо устройство, наподобяващо USB устройство, което съхранява частните ключове и криптовалутите на дадено лице напълно офлайн, далеч от всякакви атаки, използващи онлайн софтуер.

MetaMask подробно описва как да деактивирате архивирането на iCloud

Междувременно MetaMask публикува в своя акаунт в Twitter инструкциите как да деактивирате това архивиране:

Смятан за горещ портфейл, MetaMask е един от най-популярните софтуерни портфейли за криптовалута за държане на ERC-20 токени и взаимодействие с децентрализирани приложения (dApps) в мрежите Етериум и Binance Smart Chain (BSC).

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

САЩ разследват крипто транзакции на стойност $20 милиарда към руски обмен

Докладите сочат, че властите на САЩ и Обединеното кралство съвместно разследват прехвърлянето на криптоактиви на стойност $20 милиарда към руски обмен.

29.03.2024 9:00 1 мин. четене

ИЗВЪНРЕДНО: Основателят на крипто борсата FTX получи присъда 25 години затвор

Основателят на FTX Сам Банкман-Фрийд беше осъден в четвъртък на 25 години затвор за измама, свързана с фалита на неговата борса за криптовалути, което сложи край на стремителния му възход и падение.

28.03.2024 18:03 1 мин. четене

Западът санкционира онлайн медия, набираща крипто финансиране за Хамас

“Gaza Now” (Газа сега), онлайн медия, свързана с Хамас, неотдавна беше подложена на съвместни санкции от страна на Съединените щати и Обединеното кралство.

28.03.2024 16:00 2 мин. четене

Прокурори искат 64 месеца затвор за разработчик на Tornado Cash

Холандските прокурори настояха за 64-месечна присъда затвор за Алексей Перцев, разработчик, свързан с крипто миксера Tornado Cash, след обвинения в улесняване на пране на пари на обща стойност $1.2 милиарда в криптовалути от юли 2019 г. до август 2022 г.

28.03.2024 11:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.