Повечето инвеститори в S&P 500 губят пари заради банковата криза и изглежда, че дори Уорън Бъфет не е застрахован.
Любовта на Бъфет към финансовите компании се е обърнала срещу него, тъй като 6 от 15-те му акции с най-лоши резултати тази година са във финансовия сектор.
Според анализ на Investor’s Business Daily, Berkshire Hathaway, компанията на Бъфет, е претърпялa загуба от $12.8 милиарда от 15-те си най-зле представящи се акции, листвани в САЩ през тази година като най-много проблеми са причинили финансови компании като Bank of America, Ally Financial, Bank of New York Mellon и U.S. Bancorp.
Пазарната стойност на банките в световен мащаб е намаляла с над $500 милиарда през последната седмица и половина, отбелязвайки исторически спад.
Berkshire Hathaway притежава големи дялове на някои от тези банки, включително Bank of America, чиято стойност тази година се е понижила с 12.8%, което е довело до загуби за Berkshire Hathaway в размер на над $4 милиарда.
Компанията на Бъфет намали позициите си в някои банки като U.S. Bancorp и Bank of New York Mellon, което от своя страна намали загубите ѝ от тези акции.
Тази година акциите са се понижили с близо 17%, което е довело до загуба на близо $48 милиона от оставащата позиция на Berkshire Hathaway.
Компанията все още притежава близо 10% от Ally Financial, която има голям бизнес с автокредити, но акциите са се понижили с 4.4%, което води до загуба на стойност $31 милиона през тази година.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Credit Suisse ще бъде придобита от най-голямата швейцарска банка
Освен във финансовата сфера Berkshire Hathaway търпи загуби и от петролния гигант Chevron, в който има дял от 8.8%. Спадът на цените на петрола доведе до спад на стойността на Chevron с 14.1% през тази година, което доведе до загуба от над $5 милиарда за Berkshire Hathaway.
Като цяло банковата криза оказа значително въздействие върху портфейла на Berkshire Hathaway, което доведе до загуби в размер на милиарди долари. Макар че холдинговият конгломерат намалява позициите си в някои от тези компании, големият му дял в Bank of America остава основна причина за безпокойство.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.