Наскоро Onyx Protocol претърпя значителен експлойт, който доведе до загуба от $3.8 милиона.
Hacken, компания за одит на сигурността, разследва инцидента и разкри, че атаката е използвала злонамерен договор, създаден малко преди да се насочи към Onyx. Хакерът се е възползвал от уязвимостите в платформата, за да източи нейната родна стабилна монета – Virtual USD (VUSD).
Това е вторият значителен пробив за Onyx от ноември 2023 г. насам, което доведе до объркване и допълнителни измами в социалните медии. Въпреки че Onyx увери потребителите, че VUSD продължава да функционира, инцидентът наруши неговото фиксиране, което доведе до спад до $0.39 от предвидената му стойност от $1.
Атакуващият е успял да се възползва от ниската ликвидност на търговските двойки, извършвайки поредица от транзакции, което му е позволило да изтегли общо $3.8 милиона във VUSD. Транзакциите включваха заем на WETH и създаване на серия от спам сделки за манипулиране на обменния курс.
Освен това по време на хакерската атака бяха засегнати множество активи от Onyx, включително значителни преводи на VUSD и Onyxcoin (XCN). Инцидентът подчерта постоянните уязвимости в DeFi протоколите, особено тези, получени от Compound V2, които продължават да бъдат експлоатирани въпреки предварителните предупреждения.
Спекулациите около атаката предполагат, че тя може да е свързана с вътрешен човек, а може би дори със севернокорейски хакери. Този експлойт не само предизвиква тревога за пропуските в сигурността, но и за потенциалните заплахи от вътрешни лица в рамките на крипто проектите.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.