Известният икономист Питър Бранд изрази загриженост относно потенциалния рязък спад на щатския долар и предложи Биткойн като жизнеспособен алтернативен актив.
Коментарите му са в унисон с нарастващия скептицизъм по отношение на фискалните политики на правителството на САЩ и по-широката тенденция сред инвеститорите да търсят по-безопасни активи.
Приемането на криптовалутите се увеличава сред известни личности, включително политически фигури като Доналд Тръмп и Камала Харис, и предприемачи като Илон Мъск и Марк Кюбан. Този нарастващ интерес отразява по-широкото движение към дигиталните активи.
Бранд предвижда значително обезценяване на американския долар, отразявайки по-широката загриженост за традиционните валути в настоящия икономически климат. Той препоръчва Биткойн като средство за съхраняване на стойността в условията на тази несигурност – мнение, подкрепено от личности като Мъск и Робърт Кийосаки. Кийосаки смята, че BTC, златото и среброто ще се възползват от потенциалното преизбиране на Тръмп и последващите икономически политики.
Мъск неотдавна изрази загриженост относно финансовото управление на Америка, прогнозирайки възможен банкрут, ако настоящите тенденции се запазят. Робърт Кийосаки повтаря това мнение, твърдейки, че Биткойн ще се покачи при управлението на Тръмп поради очакваните фискални промени.
Камала Харис проявява все по-голям интерес към областта на криптовалутите. Според информацията екипът ѝ е потърсил съвет от Марк Кюбан относно политиките в областта на криптовалутите, което предполага потенциална отвореност към иновативните технологии.
Дигиталната камара призова Харис да се застъпи за крипто, а конгресменът Том Емър разкритикува потенциалните назначения в администрацията на Харис, като предупреди за отрицателно въздействие върху крипто регулирането и финансовата стабилност.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.