Home

Полска банка ще използва блокчейна на Етериум

18.06.2019 14:55 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Полска банка ще използва блокчейна на Етериум

Банката Alior Bank, която е базирана във Варшава, Полша, използва публичния блокчейн Етериум, за да удостоверява документите на своите клиенти.

<!– /* Font Definitions */@font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;}@font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:auto; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-520092929 1073786111 9 0 415 0;} /* Style Definitions */p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:8.0pt; margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:Calibri; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:BG;}.MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:11.0pt; mso-ansi-font-size:11.0pt; mso-bidi-font-size:11.0pt; font-family:Calibri; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:BG;}.MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:8.0pt; line-height:107%;}@page WordSection1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:72.0pt 90.0pt 72.0pt 90.0pt; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;}div.WordSection1 {page:WordSection1;}–

Съобщава се, че Alior разработва това блокчейн решение в отговор на променящите се регулации в Полша, където през 2017-та, Службата за защита на конкуренцията и потребителите постанови, че страниците на уебсайта не представляват „траен носител“, необходим за издаване на документи на клиенти.

 

Според доклад на Forbes от 17 юни, когато клиент на Alior получи документ, ще може да провери неговата автентичност, следвайки линк от уебсайта към мястото му в блокчейна. Това означава, че потребителите могат да проверят дали въпросният документ всъщност е бил издаден в точната формулировка, когато банката предявява претенции. Ръководителят на отдела за блокчейн технология в Alior,Пьотр Адамсчук, поясни:

 

Ние знаем точно в кой блок на Етериум се публикува документът с даден хеш. Ако знаем номера на блока, знаем също и времевия печат. Знаем, че е публикуван преди известно време и не е бил променян (ако хешът, съхранен на блокчейна, е идентичен с изчисления хеш от документа) и по този начин можем да докажем, че не е бил заменен на нашите сървъри.

 

По този начин, Alior дават блокчейн решение на сериозен проблем, което предоставя онлайн документация чрез подходящо издръжлив носител. Освен това, ръководството на Alior смята, че е първата банка, която използва публичен блокчейн за обслужване на клиенти. Отговорникът за блокчейн стратегията на банката, Томаш Сиеницки, коментира:

 

Искаме хората да се уверят, че сме направили всичко както трябва и не крием нищо. Ако кажем, че документите са действително проверени и автентични, всеки може да го провери и сам да се увери. Това не е възможно, като се използва частен блокчейн.

 

Банките в Южна Корея все повече използват блокчейн технологията, от решения за верификация на документи до peer-to-peer услуги, въпреки че не интегрират криптовалутни услуги.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Блокчейн Новини

Едуард Сноудън отправи сериозно предупреждение за блокчейн пространството

На конференцията Redacted, организирана от Near в Банкок, Едуард Сноудън, известен защитник на неприкосновеността на личния живот и разобличител, сподели своята гледна точка за криптовалутите, изкуствения интелект и блокчейн индустрията.

11.11.2024 6:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Централната банка на Германия се присъединява към блокчейн инициатива

Германската централна банка Deutsche Bundesbank се присъедини към сингапурския проект Guardian – глобална инициатива на Паричния орган на Сингапур (MAS), насочена към модернизиране на финансовите пазари чрез токенизация на активи.

10.11.2024 7:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто проект стартира пилотна програма за стабилна монета в Китай и Хонконг

Въпреки продължаващата забрана за криптовалутите в Китай, пейзажът на дигиталните активи както в най-населената страна в света, така и в Хонконг, се разширява, а иновативните решения откриват нови пътища за крипто приема в региона.

09.11.2024 13:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

BNB отчита ръст на NFT търговията въпреки смесените резултати през третото тримесечие

През третото тримесечие на 2024 г. ончейн обемите на търговия с NFT на BNB рязко нарастват, като според анализа на Messari са се увеличили с 283% до средно $600,400 на ден.

08.11.2024 17:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.