Начало » Крипто Крими » Полицията на ЮАР разследва Понци схема

Полицията на ЮАР разследва Понци схема

27.05.2018 9:01 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Полицията на ЮАР разследва Понци схема

Полицията на Южна Африка разследва предполагаема голяма крипто инвестиционна измама, според полицейско изявление, публикувано на 25-и май. Според изявлението, над 28 000 инвеститори са претърпели загуби над 80,4 млн. долара.

The Hawks, разследващо звено на дирекцията за приоритетно разследване на престъпността в Южна Африка (DPCI), подчерта случая, който според тях включва „BitCaw Trading Company, известен като BTC Global“:

Вярваме, че целенасочените членове на обществото са били насърчавани от агентите на BTC Global да инвестират с обещания от 2% лихва на ден, 14% на седмица и в крайна сметка 50% на месец. Твърди се, че плащанията се извършват всеки понеделник. Някои от инвеститорите им е било платено спрямо споразумението. Плащанията изведнъж спряха.

Въз основа на тези нереалистични обещания, 4% пренасочваща програма и други предупредителни знаци, маркетинговата агенция SEO Spark миналата година заяви, че BTC Global е позни схема, предвиждайки загуби на инвеститорите.

BitCaw Trading отрече, че компанията е имала някаква връзка с BTC Global, като каза на Bloomber, че „BitCaw Trading не управлява парите на трета страна или не предлага инвестиции. Ние сме шокирани, че нашето име е свързано с предполагаемата измама.“

Според уебсайта на BTC Global, вината за рязко прекратените плащания се дължи на неуловим бивш администратор, който дружеството твърди, че „не може да намери“, като продължава:

Ние сме толкова шокирани и ядосани като всички. Но всички знаехме рисковете, свързани със заделянето на средства със Стивън. Всички станахме доволни със Стивън. И ние всички го финансирахме независимо. Докато Стивън Твейн отново се разкрие или се намери, няма нищо, което администраторският екип може да направи …

Генерал-лейтенанта на The Hawks, Йолиса Матаката, призовава всички други засегнати инвеститори да се представят. „Това може да се окаже върхът на айсберга с потенциалното откритие на още хиляди хора, че са си загубили пари“, каза той в изявлението.

На 25-ти май бе съобщено, че централната банка на Южна Африка е избрала да нарече криптовалутите „кибер-токени“, защото те „не отговарят на изискванията за пари“.

Американското правителство се е насочило към по-активно обучение на инвеститорите срещу измами, свързани с крипто, в частност, включващи първоначални предлагания на монети (ICO). Комисията за ценни книжа и фондови борси (SEC) наскоро стартира уебсайт за фалшиви ICO, създадена, за да имитира класическите „червени знамена“ на продажбите на измамни токени.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.