Предложението за подобрение на Етериум (EIP), което доведе до оставката на редактор на EIP във връзка с личните му правни опасения, бе закрито. Идентично предложение, което се радва на всеобщо неодобрение, бе възобновено в Github.
Оригиналното предложение No 867 EIP бе въведено от разработчика на Musiconomi – Dan Phifer, като опция за по-лесното модифициране на Етериум (ETH) блокчейна, за да се преразпределят балансите на адресите в случай на загубени средства.
Редакторът на EIP Йоичи Хираи критикува проектозакона за това, което той оценява като нарушение на японския закон за създаването на електромагнитни записи, както и че е „в противоречие с философията на Етериум“.
Когато първоначалното предложение беше затворено, общността на Етериум в Reddit реагира положително на тема, която поздрави общността. Един от потребителите го нарече „голяма победа за общността и мрежата на Етериум“.
Коментарите за Github относно отворената версия на предложението # 867 показаха всички нюанси на възгледите на потребителите за стандартизирането на възстановяване на изгубени средства. Потребителя oxidizer критикува предложението, твърдейки че:
„Добавянето на механизъм за възстановяване, независимо от степента на усъвършенстване и“ предпазните мерки „, които се прилагат, отслабва протокола.“
Потребителя Aribo твърди, че възстановяването на средствата не е отговорност на разработчиците на системата и е в противоречие с фундаменталната философия на мрежата:
Въвеждането на функция за възстановяване на средствата е в мое мнение, резултат на неразбирането на идеята на функцията на системата. Етериум не е банка или частна компания, която има печалби / загуби и инвестиции. Ако някой загуби пари в икономическата система, създадена в рамките на „Ethereum“, е на своя собствена отговорност и никога не трябва да бъде отговорността на системата или разработчиците да изградят правила / стандарти за възстановяване на средства.
Прилагането на стандартизиран метод за връщане на изгубени или откраднати средства отдавна е спорна точка в крипто-общността, тъй като в известен смисъл това е противоречи на ценностите на предполагаемо неизменната природа на блокчейн.
През 2022 г. крипто пазарът се характеризираше със значителна волатилност – фактор, който вероятно щеше да повлияе на новите проекти, присъединяващи се към пазара.
Общата заключена стойност в Tornado Cash отбеляза ръст през юли поради подновения интерес към децентрализираното финансиране (DeFi) и някои области на криптофинансовата индустрия.
В събота Monero завърши обновяване на мрежата, което цели да добави повече поверителност към транзакциите в протокола.
Етериум портфейл, който е бил неактивен след ICO на втората по големина мрежа на пазара, се събуди внезапно и прехвърли огромно количество токени към списък с немаркирани портфейли.