Докато Биткойн (BTC) се опитва да се възстанови от загубите си през юни, се появяват нови предизвикателства, като ончейн данните сочат потенциална съпротива на нивото от $65,000.
Към момента на писане на статията водещата криптовалута се търгува за $62,790, като се стреми да възстанови стабилността си след юнския спад.
Спадът доведе до понижаване на цената на Биткойн под общата стойност на разходите на краткосрочните притежатели – портфейли, които държат BTC от 155 дни или по-малко. Към момента тази обща стойност е $65,000, според данни от LookIntoBitcoin. Реализираната цена, която отразява средната цена, на която токените са били последно прехвърлени във веригата, се използва като агрегирана разходна база от фирмите за ончейн анализи.
Тази ситуация означава, че краткосрочните притежатели в момента са изправени пред спад или държат позиции на загуба. Те може да се опитат да излязат от пазара на загуба, което потенциално да увеличи натиска за продажби около границата от $65,000.
Цената на Биткойн падна под съвкупната стойност на краткосрочните притежатели за първи път от август 2023 г. насам. В краткосрочен план трябва да очакваме известна съпротива около нивото от $65,000, тъй като краткосрочните трейдъри се стремят да излязат от позициите си без да претърпят загуби.
Миналото лято, когато BTC падна под нивото на реализираната ценова подкрепа от краткосрочните притежатели, цената му се движеше и в двете посоки в продължение на два месеца, преди да пробие отново.
В същото време портфейлите на дългосрочните притежатели са мотивирани да поддържат или увеличават притежанията си, като средната им базисна цена е под $20,000. Тази цифра е с близо 70% по-ниска от текущата пазарна цена на BTC, предполагайки значителен буфер срещу пазарните колебания.
Отдръпването на цената на Биткойн с 15% от мартенския връх от над $73,700 може да изглежда сериозно за традиционните пазарни инвеститори. За дългосрочните притежатели на криптовалути обаче това е типична корекция на бичия пазар.
iShares ВТС Trust (IBIT) на BlackRock официално премина границата от 700,000 BTC, затвърждавайки позицията си на един от най-бързо развиващите се борсово търгувани фондове във финансовата история.
Биткойн може би се готви за значително движение, тъй като волатилността му продължава да се затяга, според крипто анализатора Аксел Адлер.
През юли се сблъскват две важни събития, които могат да определят бъдещето на Биткойн в САЩ – и двете свързани с администрацията на президента Тръмп и разширяващата се програма за криптовалути.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.