Издателят на забавление за възрастни Playboy съди канадски блокчейн за измама и нарушаване на договора на двете компании, подписан по-рано тази година.
Според дело, заведено в началото на август с Върховния съд в Лос Анджелис, Playboy и Global Blockchain Technologies (GBT) подписаха меморандум за разбирателство през март, в който се казва, че GBT ще помогне на Playboy да интегрира VIT токена на техните платформи.
Playboy планира да използва токена, за да възнагради аудиторията си за гледане на видеоклипове, писане на коментари и гласуване на съдържание.
По това време, Playboy обяви и продажба на токени, като заяви, че ще въведе криптиран паричен порт на уебсайтовете на компанията, за да поддържа различни токени, които потребителите могат да харчат и да печелят. През май GBT обяви също така, че работи с Playboy Enterprises Inc., за да интегрира цифровия портфейл за VIT в портала Playboy.tv.
Съгласно споразумението, GBT се очакваше да предостави „безвъзмездно“ техническа помощ за Playboy и да плати на компанията $4 милиона, за да лицензира марката Playboy в свои собствени рекламни материали. Плащането трябваше да стане на 16-ти юли, според делото.
Освен това, GBT е трябвало да изчисти всякакви позовавания за порнография от уеб сайта на VIT токена и неговото „ребрандиране като по-общо свързан с видео / развлечения“.
Playboy твърди, че GBT не са предоставили своите услуги, подкрепящи технологията, не са сменили бранда на сайта на VIT, нито пък са изплатили тези $4 милиона. Въпреки това, GBT използва марката на Playboy, за да привлече инвеститори, като ги уверява, че всички проекти на компанията са „по график“, казват от Playboy.
Развлекателният гигант не уточни какво иска като компенсация за щетите.
Председателят на GBT Шидан Гуран казва, че „твърденията на Playboy нямат заслуга“ и че GBT няма „никакъв проблем“ да се защитава „енергично срещу фриволни дела“, въпреки че отказа да предостави подробности за текущото развитие на портфейла на VIT ,
Представителите на Playboy не отговориха на искане за коментар.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.