Патентната заявка е подадена в Държавната служба за интелектуална собственост на Китай (SIPO) в петък, 22-ри юни.
Новият патент очертава начина, по който предложеният цифров портфейл може да се използва за проследяване на данните за транзакциите в координация с централизирана агенция за регистрация на емисии на цифрова валута. Портфейлът би позволил сигурността с множество подписи и ще управлява цифрови активи, които са криптирани, като съществуващи криптовалути, със собствени ключове.
Заявките за транзакции ще дадат резултати, включително типа на цифровата валута, сумата, валутата на източника, както и идентификацията на портфейлите за източника и дестинацията.
Новият патент за тази седмица е част от дългосрочната визия за блокчейн интеграцията, преследвана от централната банка на Китай. Докато правителството поддържа твърда позиция по отношение на децентрализираните криптовалути като Биткойн (BTC), PBoC разследва подробно ползите от използването на основната им технология за съществуващата финансова система.
Управителят на PBoC Джоу Сяоочуан предложи цифровите валути в крайна сметка да намалят паричното обращение и са „технологично неизбежни“, като същевременно подчертават ролята на PBoC за контролиране на „непредсказуемите ефекти“ на някои приложения на блоккчейн.
Само този месец PBoC разкри нова система, задвижвана от блокчейн, с интелигентна договорна функционалност, предназначена да копира хартиени чекове.
Отвъд PBoC, през 2017 г. Китай като цяло е докладвал, че е подал повече патенти за блокчейн технология от всяка друга страна със Световната организация за интелектуална собственост (WIPO).
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.