Начало » Пазарът на NFT се срива – почти всички токени са безполезни

Пазарът на NFT се срива – почти всички токени са безполезни

17.05.2024 11:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Пазарът на NFT се срива – почти всички токени са безполезни

Някога процъфтяващият NFT азар, където дигиталното изкуство и колекционерските предмети се продаваха за милиони, сега прилича на изоставен дигитален базар.

Неотдавнашен доклад подчертава 97% спад в обема на търговията от 2021 г. насам, като 95% от NFT проектите вече не притежават пазарна стойност. Този значителен спад повдига въпроса: дали NFT пазарът е изправен пред изчезване или пред временен спад?

Само преди две години NFT бяха новата дигитална златна треска, а продажбата на дигитален колаж на Beeple за $69 милиона се превърна в културна сензация. Историите за раждането на милионери за една нощ подхраниха спекулативната мания. В сегашни дни средната продажба на NFT трудно достига $200, което е далеч от седемцифрените суми от миналото. Ежедневните продажби са спаднали от 87,000 през 2021 г. до едва 2,000 през 2024 г.

Фактори, допринасящи за този спад

По-широкият спад на крипто пазара, известен като „крипто зимата“, изигра значителна роля. Икономическата несигурност и геополитическото напрежение допълнително намалиха доверието на инвеститорите. Освен това критиците изтъкват пренасищането с нискокачествени проекти и липсата на функционалност за много NFT проекти. Следователно многомилионните продажби от 2021 г. може да са били предизвикани повече от хайп, отколкото от действителна стойност.

Възможно възраждане? Инвеститорите в търговията на дребно могат да предизвикат завръщане

Въпреки мрачните перспективи, докладът предполага потенциално съживяване. Историческите тенденции на крипто пазара често показват периоди на спад, последвани от съживяване. Завръщането на инвеститорите на дребно, които са готови да поемат по-високи рискове за потенциално високи печалби, би могло да подмлади пазара. Това зависи от по-широкото възстановяване на пазара и подновения оптимизъм на инвеститорите.

Бъдещето на NFT е помрачено и от регулаторния контрол от страна на правителството на САЩ. Някои твърдят, че ясните регулации биха могли да внесат стабилност и легитимност на пазара, докато други се опасяват, че това може да задуши иновациите. Балансът между защитата на инвеститорите и растежа на пазара ще бъде от решаващо значение за бъдещето на NFT пазара.

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

SEC разглежда предложение за Tron ETF

Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ официално започна разглеждане на предложението на Canary Capital за Tron ETF, което се откроява на фона на многократните забавяния в процеса на одобрение на крипто ETF-ите.

24.05.2025 20:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Прогноза за цената на HYPE от основателя на BitMEX

В ход, който привлече вниманието на крипто пазара, Артър Хейс, бивш главен изпълнителен директор на BitMEX и дългогодишен пазарен коментатор, подкрепи HYPE, родния актив на децентрализираната борса за деривати Hyperliquid.

24.05.2025 19:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Топ крипто трейдър реализира $46 милиона печалба от Биткойн, насочва се към алткойните

Известният крипто трейдър Джеймс Уин започна да намалява своите Биткойн активи, след като се възползва от последната вълна, която достигна нови рекордни нива.

24.05.2025 18:05 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Наближава алткойн сезонът – доминацията на Биткойн е на върхови стойности

Последният рекорд на Биткойн отново разпали дискусиите на крипто пазарите – не само за BTC, но и за това, което предстои.

24.05.2025 14:15 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.