Финансовият експерт Робърт Кийосаки, автор на книгата "Богат татко, беден татко", наскоро се обърна към последователите си в платформата X (Twitter) с въпрос за настоящите пазарни условия.
Въпреки пазарния спад Кийосаки вижда възможности за създаване на богатство. Той посочи неотдавнашните понижения, при които Dow Jones се срина с 600 пункта, Nasdaq спадна с 2.4%, а S&P 500 се понижи с 6% от скорошния си връх.
Кийосаки припомни на своите 2.1 милиона последователи, че от години е прогнозирал този спад на пазара и сега съветва да се използват предимствата на по-ниските цени на активите.
Той наблегна на принцип от книгата си, според който икономическите спадове са най-доброто време за богатите да придобият активи на ниска цена и да увеличат състоянието си.
През юни авторът направи забележителна прогноза за крипто сектора, заявявайки, че Биткойн може да се покачи до $350,000.
Той описа това по-скоро като своя цел, отколкото като прогноза, и спомена за инвестициите си в BTC, Етериум и Solana.
От 2020 г. насам Кийосаки последователно критикува икономическите политики на САЩ и посочва нарастващия държавен дълг, който понастоящем възлиза на $35 трилиона, като основна причина за оптимистичната си прогноза за криптовалутите.
Инвестиционният институт на BlackRock е скептичен по отношение на това, че Федералният резерв ще намали лихвените проценти толкова, колкото очаква пазарът на облигации.
BitGo, водещ американски попечител на криптовалути, представи нова платформа за управление и защита на местни токени, използвани в Web3 протоколите.
Фондация Linux създаде нова структура – Linux Foundation Decentralized Trust (LFDT), която има за цел да обедини проекти с отворен код за децентрализирани технологии.
Милиардерът Питър Тийл изрази загриженост, че икономиката на САЩ вероятно щеше да е в рецесия, ако не бе мащабната държавна намеса.