PayPal започна да позволява на американските потребители да използват своите криптовалутни средства, за да плащат на милиони от своите онлайн търговци в световен мащаб.
PayPal обяви във вторник, че е започнал да позволява на американските потребители да използват своите криптовалутни средства, за да плащат на милиони от своите онлайн търговци в световен мащаб, което може значително да стимулира използването на крипто активи в ежедневната търговия.
Клиентите, които държат Биткойн, Етериум, Биткойн Кеш и Лайткойн в дигиталните портфейли на PayPal, вече ще могат да конвертират своите притежания във фиатни валути на касите, за да правят покупки, съобщиха от компанията.
Услугата ще бъде достъпна за всичките ѝ 29 милиона търговци през следващите месеци, съобщиха от компанията.
„Това е първият път, когато можете безпроблемно да използвате криптовалути по същия начин като кредитна карта или дебитна карта в портфейла си на PayPal„, заяви президентът и главен изпълнителен директор Дан Шулман пред Ройтерс преди официално съобщение.
‘Checkout with Crypto‘ се основава на способността на потребителите на PayPal да купуват, продават и държат криптовалути, която компанията за плащания, базирана в Сан Хосе, Калифорния, стартира през октомври.
Предложението направи PayPal една от най-големите традиционни финансови компании, която отвори мрежата си за криптовалути, и помогна за ралито в цената на виртуалните монети.
Биткойн почти удвои стойността си от началото на тази година, подсилен от увеличения интерес от по-големи финансови компании, които залагат на по-голямо приемане и го възприемат като хедж срещу инфлацията.
Пускането на PayPal идва по-малко от седмица, след като Tesla заяви, че ще започне да приема BTC плащания за своите автомобили. За разлика от PayPal транзакциите, при които търговците ще получават фиатна валута, Tesla заяви, че ще държи Биткойн, използван като плащане.
И все пак, докато зараждащият се актив придобива популярност сред основните инвеститори, той все още не се е превърнал в широко разпространена форма на плащане, отчасти поради волатилността си.
PayPal се надява, че услугата му може да промени това, тъй като чрез уреждане на транзакцията във фиатна валута търговците няма да поемат рискът, който идва с волатилността.
„Смятаме, че това е преходна точка, при която криптовалутите преминават от клас активи, който купувате, държите и продавате, към легитимен източник на финансиране за извършване на транзакции в реалния свят при милиони търговци„, каза Шулман.
Компанията няма да начислява такса за транзакция при плащане с крипто и само един тип монети може да се използва за всяка покупка, се казва в съобщението.
Anchorage Digital, федерално лицензирана крипто банка за попечителство, призовава институционалните си клиенти да се откажат от големите стабилни монети като USDC, Agora USD (AUSD) и Usual USD (USD0) и вместо това да преминат към Global Dollar (USDG) — стабилна монета, емитирана от Paxos и подкрепена от консорциум, в който влиза и самата Anchorage.
Съоснователят на Ethereum Виталик Бутерин изрази загриженост относно възхода на проектите за дигитална идентичност, като специално предупреди, че системи като World — по-рано Worldcoin – могат да подкопаят псевдоанонимността в дигиталния свят.
Министерството на правосъдието на САЩ осъди 57-годишния Двейн Голден от Пенсилвания на 97 месеца затвор за организиране на измамна схема за крипто инвестиции, чрез която са откраднати над $40 милиона от инвеститори.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, направи смела прогноза за среброто, наричайки го ‘най-добрата асиметрична покупка“, която може да се направи в момента.