Paypal се присъедини към крипто пазара сряда, като позволи на клиентите си да купуват, продават и държат Биткойн и други виртуални монети.
Клиентите също така ще могат да използват криптовалутите да пазаруват при над 26 милиона търговеца в мрежата на компанията към началото на 2021 г.
Paypal се надява да окуражи употребата на виртуални монети и да подготви мрежата си за нови дигитални валути на централни банки или корпорации.
“Работим с централни банки и мислим за всички форми на дигитални активи и как Paypal може да играе роля.”
Потребителите в САЩ ще могат да купуват, продават и държат криптовалути в своите Paypal портфейли в следващите няколко седмици, твърдят от компанията. Тя планира да разшири тази услуга до Venmo и други държави през 2021 г.
Други финтех компании, като Robinhood и Square, позволяват на потребителите да купуват и продават крипто, но големият досег на Paypal прави това развитие особено важно.
Компанията има над 346 милиона активни сметки по света и е обработила $222 милиарда в разплащания във втората четвърт на годината.
Крипто плащанията в Paypal ще имат сетълмент във фиатни валути, като щатския долар, което означава, че продавачите няма да получават плащане в крипто, казаха от компанията.
Много централни банки по света изразиха намерения да разработят дигитални версии на валутите в следващите няколко години, което прави обявлението на Paypal особено навременно.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.